LIV
Liverpool
Premier League
02.04.2025
21:00
EVE
Everton
 
Osób online 1413

Benitez: Odbudowany Babel zostaje


Rafa Benitez jest zdania, że Ryan Babel może mieć ważną rolę w następnym sezonie, jeśli nadal będzie skoncentrowany na drużynie. Holender w styczniu mógł dołączyć do Birmingham City, jednak zamiast tego zabrał się do ciężkiej pracy i w ostatnich 23 meczach the Reds opuścił tylko dwa spotkania.

Mentalność Babela znacznie się polepszyła, jako że wcześniej miał nieporozumienie z Benitezem dotyczące pominięcia w składzie na mecz ze Stoke City 16 stycznia. Holender podzielił się wtedy ze wszystkimi planami managera poprzez serwis społecznościowy Twitter.

Babel wkrótce potem został odesłany z treningu do domu za złe nastawienie. Seria kilku rozmów wyjaśniających doprowadziła do tego, że Benitez dał kolejną szansę piłkarzowi, zamiast zgodzić się na wypożyczenie do Ajaxu.

Kilka klubów w Europie nadal obserwuje sytuację Babela w Liverpoolu i całkiem możliwe, że pojawi się kilka ofert kiedy okienko transferowe zostanie oficjalnie otwarte. Benitez zasugerował jednak, że nie chce pozbywać się Babela z klubu.

Tak długo jak Babela będzie skoncentrowany na grze, otrzyma miejsce w drużynie na zaprezentowanie swoich umiejętności.

- Mieliśmy spotkanie w styczniu - powiedział Benitez, którzy sprowadził Babela na Anfield latem 2007 roku. - Wyjaśniłem mu moje poglądy na temat przyszłości i on zrobił to samo.

- Dałem mu jasno do zrozumienia, że chcę go zatrzymać, ponieważ jest piłkarzem, który może coś zmienić podczas meczu.

- Powiedział mi, że chciał grać więcej meczów i ciężko pracować. Wtedy usłyszał ode mnie, że sprawa jest rozwiązana ponieważ, mamy te same cele.

Babel pod koniec sezonu zasugerował, że największym krytykiem jego osoby jest on sam, a nauczył się tego dzięki surowemu wychowaniu w Holandii.

Benitez jest zdania, że Babel zyska więcej pewności siebie i wiary we własne umiejętności, jeśli pozwoli sobie na większe odprężenie.

- Dobrze, że dostał szansę w zespole, ponieważ wszyscy na tym skorzystali - powiedział Benitez.

- Kiedy go kupowaliśmy, spotkaliśmy jego rodzinę i widać było, że to ludzie którzy chcą dla niego jak najlepiej.

- Ryan miał problemy, jednak teraz jest bardziej dojrzały i pod koniec sezonu był o wiele lepszy.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

FSG, Liverpool i model wieloklubowy  (0)
30.03.2025 01:29, Kubahos, The Athletic
Sakho: Zawsze miałem szacunek do Kloppa  (0)
29.03.2025 17:53, Vladyslav_1906, Liverpool Echo
FSG rozważa zakup Malagi  (19)
29.03.2025 16:09, BarryAllen, The Athletic
Salah pewnie zmierza po tytuł playmakera roku  (0)
29.03.2025 15:54, Bartolino, liverpoolfc.com
Premiera dziewiątego odcinka YNTA!  (7)
29.03.2025 15:48, Gall1892, własne
Ile w sumie Liverpool zapłaci za Núñeza?  (1)
29.03.2025 15:42, Mdk66, thisisanfield.com
Hamann: Virgil musi zostać  (1)
29.03.2025 12:13, Maja, liverpool.com