LIV
Liverpool
Premier League
31.08.2025
17:30
ARS
Arsenal
 
Osób online 1715

Kuyt wierzy w swój zespół


Dirk Kuyt wierzy, że wspaniała postawa Holandii w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata zaowocuje tym, iż będą oni stawiani w roli faworyta do końcowego sukcesu w afrykańskim turnieju.

Po wygraniu wszystkich ośmiu meczów w eliminacjach, tracąc zaledwie dwa gole, Holendrzy są jedną z tych drużyn, które błyszczą formą przed startem Mundialu.

Oranje byli często krytykowani za to, iż nie prezentują najwyższej formy w wielkich turniejach. Zostali wyeliminowani w ćwierćfinale Euro 2008 przez Rosję - Kuyt jednak przekonuje, że są obecnie silniejszą ekipą.

- W ostatnich kilku turniejach Holandia zawsze grała dobrze, przegrywając przez słabszy dzień, jak to miało miejsce z Rosją - powiedział Dirk.

- Chcemy trochę mocniej przycisnąć, aby być gotowym na moment, kiedy nie będziemy grać na miarę naszych umiejętności, jednak mimo to przejdziemy do następnej rundy. Według mnie mamy jakość w zespole.

- Wygraliśmy wszystkie mecze w eliminacjach, co dobrze wróży i jesteśmy niepokonani, od czasu kiedy Van Marwijk objął reprezentację - dodał Kuyt.

Kuyt, który obok kolegi z zespołu, Ryana Babela, został powołany do 23-osobowej kadry przez Berta van Marwijka, trafił do siatki w ostatnim sparingu przygotowawczym przeciwko Ghanie we wtorkowy wieczór.

Nasz numer 18 jest w dobrych stosunkach z holenderskim selekcjonerem, który ściągnął go do Feyenoordu z FC Utrecht w 2003 roku.

- Van Marwijk odegrał dużą rolę w mojej karierze, ponieważ dał mi szansę przejścia do klubu z czołówki w Holandii.

- To wiele dla mnie znaczyło, bo jako zawodnik z Holandii zawsze chce grać się dla jednego z najlepszych klubów w najlepszej lidze.

- Dał mi taką szansę, więc jest dla mnie absolutnie wyjątkowym menedżerem. Podpisał nowy kontrakt do końca Euro 2012 i obecnie bardzo dobrze sobie radzi.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót meczu (0)
26.08.2025 05:32, AirCanada, własne
Slot po meczu z Newcastle (4)
26.08.2025 01:19, Kubahos, liverpoolfc.com
Skład Liverpoolu na mecz ze Srokami (35)
25.08.2025 19:47, AirCanada, liverpoolfc.com
Mac Allister poza kadrą na mecz z Newcastle? (10)
25.08.2025 13:19, Klika1892, thisisanfield.com