LIV
Liverpool
Premier League
02.04.2025
21:00
EVE
Everton
 
Osób online 1108

Jovanovic: Najpierw MŚ


Milan Jovanovic powiedział, że jest przygotowany do wielkiego wyzwania, jakim będzie dla niego gra na Anfield, ale przyznaje, że aktualnie pierwszeństwem są Mistrzostwa Świata w RPA z reprezentacją Serbii. 29-letni snajper po tym turnieju dołączy do Liverpoolu na zasadzie wolnego transferu ze Standard Liege.

Przed przyjściem do Belgii w 2006 roku, Milan grał wcześniej w ekipach Shakhtara Donieck i Lokomotiwu Moskwa.

W Beneluksie szybko stał się ulubieńcem fanów, kiedy w debiutanckim sezonie strzelił 14 bramek i otrzymał pseudonim 'Wąż'.

W styczniu został uznany graczem roku ligi belgijskiej. W swojej karierze strzelił dla Standardu ponad 70 bramek.

- Saga z moim transferem trwała przez długi okres czasu i mówiło się o tym niemal w każdym okienku transferowym, jednak chciałem do końca trwania mego kontraktu pozostać w Standardzie.

- Liverpool nie miał może zbyt udanego sezonu, ale ten klub to wciąż Liverpool. Będzie tam 20 piłkarzy najwyższej jakości i każdy będzie walczył o swoje.

- Przed nami wiele spotkań i każdy otrzyma swoją szansę. Wizja gry na Anfield jest dla mnie ogromnym natchnieniem.

Serbia potrzebuje Jovanovicia w wysokiej formie, jeśli myśli o wyjściu z grupy, w której przyjdzie jej rywalizować z Niemcami, Australią i Ghaną.

Wyprzedzając w eliminacyjnej grupie Francję, Serbowie pokazali jednak, że na MŚ będzie trzeba się z nimi liczyć.

- Teraz jednak liczą się dla mnie MŚ. Chcę byśmy dobrze wypadli w tym turnieju.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Moyes przed derbami  (0)
01.04.2025 22:21, FroncQ, Sky Sports
Alisson wybrany najlepszym piłkarzem marca  (0)
01.04.2025 22:07, AirCanada, liverpoolfc.com
Van Dijk prosi fanów o energiczny doping  (0)
01.04.2025 20:00, A_Sieruga, liverpoolfc.com
Przedstawienie rywala: Everton  (0)
01.04.2025 19:29, Redbeatle, liverpoolfc.com
Wieści kadrowe przed derbami Merseyside  (0)
01.04.2025 18:29, Wiktoria18, liverpoolfc.com