PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1193

Wywiad z Bruknerem


Nowy szef sportowej medycyny i nauki Liverpoolu, Peter Brukner, ujawnił złożoność procesu przejmowania klubowego sztabu medycznego podczas sezonu Mistrzostw Świata.

Doktor klubu, który sam dołączył do The Reds po pracy w kadrze australijskich Socceroos w RPA, zdradził również magazynowi LFC Weekly, iż Alberto Aquilani zaliczył dobry początek przygotowań do sezonu.

- Kostka Alberto, która sprawiała mu problemy w zeszłym roku, jest już w 100% wyleczona – powiedział Brukner. – Trenował i wyglądał bardzo zdrowo. Musi dalej pracować według swojego programu zapobiegania kontuzjom, a jeśli to zrobi, jestem pewien, że kibice zobaczą pełnię jego umiejętności, ponieważ poprzedni sezon był bardzo frustrujący ze względu na jego kontuzje.

Brukner powiedział, iż do tej pory spotkał lub rozmawiał z każdym spośród piłkarzy w sprawie ich programów kondycyjnych na najbliższych kilka tygodni, również tych, którzy odpoczywają na wakacjach po Mundialu.

- To prawdopodobnie najtrudniejsze lato do rozpoczęcia pracy jako lekarz w klubie piłkarskim, którego wielu piłkarzy reprezentuje różne kraje na ważnym turnieju międzynarodowym. Wszyscy zawodnicy powracają o innej porze.

- Piłkarze z Mistrzostw Świata mają zagwarantowane trzy tygodnie urlopu od momentu, gdy powrócili do ojczystego państwa. Pierwszych dwóch oczekiwanych do powrotu to Milan Jovanovic i Sotirios Kyrgiakos. Dołączą do nas w Szwajcarii (w środę).

- Następna jest grupa Anglików, oprócz nich Martin Skrtel i Daniel Agger, którzy spędzą trzy lub cztery dni w Melwood przed naszym powrotem. Wtedy stawią się również Argentyńczycy i czwórka, która reprezentowała Holandię i Hiszpanię w finale.

- Krótki okres przygotowawczy to wyzwanie. Myślę, że piłkarze grający na Mistrzostwach będą jednak w dobrej formie. Nie traci się dużo podczas trzech tygodni, a oni wszyscy kontaktowali się z nami, by porozmawiać o ćwiczeniach podczas urlopu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rusza nowy projekt LFC Foundation w Etiopii (0)
01.07.2025 19:22, Bartolino, liverpoolfc.com
Rozmowy o transferze Núñeza do Napoli trwają (8)
01.07.2025 17:08, Wiktoria18, thisisanfield.com
Robertson niezdecydowany w sprawie przyszłości (3)
01.07.2025 15:55, Maja, thisisanfield.com
Podejście Slota do pre-seasonu (2)
01.07.2025 12:53, BarryAllen, thisisanfield.com
Styl gry Wirtza i jego chemia z Frimpongiem (3)
30.06.2025 19:39, Tomasi, liverpoolfc.com