LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1374

Kuyt o meczu w Utrechcie


Dirk Kuyt ma nadzieję, że Liverpool uczyni znaczący krok w kierunku awansu do następnej rundy Ligi Europy, zwyciężając jutro na boisku w Utrechcie. Holender spędził 5 lat na Stadion Galgenwaard, gdzie bardzo się rozwinął, by potem przenieść się do Feyenoordu.

- Ten powrót wiele dla mnie znaczy.

- Utrecht dał mi szansę gry w profesjonalnym futbolu. Spędziłem tam blisko 5 lat i cieszyłem się tym okresem. Jestem im naprawdę wdzięczny za daną mi szansę.

- Nie znam w tej chwili wielu piłkarzy, którzy tam grają. Może są to 2-3 nazwiska. Znam jednak kilka osób, które ciągle pracują w klubie i bardzo przyjemnie będzie się z nimi spotkać.

- Chcemy osiągnąć dobry wynik. Jeśli pokonamy ich w Holandii, znajdziemy się niemal w następnej rundzie, gdyż z 6 punktami będziemy prowadzić w grupie.

- Codziennie ciężko trenujemy i wiem, że mamy odpowiednią jakość. Kwestią czasu jest to, by przyszły satysfakcjonujące wyniki.

Kuyt wie, że Liverpool nie ma co liczyć na gościnność Utrechtu, który we wcześniejszej fazie Ligi Europy pokonał Celtic 4-0.

- Lubię holenderski futbol i z przyjemnością patrzę jak kluby stąd idą naprzód, zwłaszcza w Europie.

- Kiedy zapewniliśmy sobie awans, widziałem, że oni ograli wysoko Celtic. Mówiłem wtedy kolegom, że chciałbym na nich trafić, gdyż to byłby dla mnie bardzo emocjonalny come back.

- Mają dobry zespół. To młody team, ale jeśli mają swój dzień, to są bardzo niebezpieczni, zwłaszcza u siebie. Osiągnęli parę dobrych rezultatów chociażby z Celtikiem. Meczem z Napoli też dobrze rozpoczęli fazę grupową.

- Nie gra się z nimi łatwo na ich boisku. Jeśli spytasz piłkarzy Ajaxu o grę w Utrechcie, to każdy powie ci, że to ciężki teren.

Dirk w weekend powrócił po kontuzji barku w meczu z Sunderlandem. Strzelił bramkę po asyście Torresa, ale dodaje, że odczuwa jeszcze skutki kontuzji i potrzebuje trochę czasu na dojście do pełni formy.

- Sądzę, że potrzebuje jeszcze czasu. Na pełne wyleczenie takiego urazu potrzeba 4-6 tygodni. Wyleczyłem się szybciej i teraz muszę dojść do pełni formy.

- Oczywiście wspaniałym uczuciem było strzelić gola i pomóc drużynie. Nie udało nam się wygrać, ale przy tej samej ciężkiej pracy, wyniki wkrótce muszą przyjść.

- Chcemy poprawić wyniki tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli wygramy z Utrechtem a potem Blackpool to będziemy mogli udać się na zgrupowania reprezentacji z poczuciem, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę - podsumował reprezentant Oranje.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności