LIV
Liverpool
FA Cup
12.01.2026
20:45
BAR
Barnsley
 
Osób online 1205

Pacheco: Daję z siebie wszystko


Dani Pacheco wykorzystuje przykład Stevena Gerrard, aby wyjaśnić dlaczego daje z siebie 100% każdego dnia w celu odniesienia sukcesu na Anfield. Młody Hiszpan cieszy się popularnością wśród kibiców i niedawno podpisał nowy kontrakt, ale ma świadomość, że musi wciąż ciężko pracować chcąc mieć zapewnione miejsce w pierwszym zespole.

- Każdy codziennie może się rozwijać. Potwierdza się to, kiedy mając 19 lat patrzysz na Stevie'go na treningu, gdy ten stara się pracować nad lewą stopą czy nad grą głową. Jeśli piłkarz jego pokroju stara się ulepszać, uświadamiasz sobie jak długa droga przed tobą zanim znajdziesz się na szczycie.

Nie tylko ciężka praca Gerrarda jest cechą, która imponuje Pacheco. Wszechstronność kapitana jest także godną podziwu umiejętnością, której niewielkiej postury napastnik pragnie się nauczyć.

- Mamy zupełnie inną budowę fizyczną i nie porównuje siebie do niego, ponieważ to jeden z największych piłkarzy Liverpoolu - dodał.

- Jednak wiem, że mogę odgrywać rolę w drużynie grając za napastnikiem i starając się jej pomagać. Często grywałem na lewej albo prawej stronie zarówno w Liverpoolu jak i dla Hiszpanii i zawsze zagram tam, gdzie ustawi mnie trener.

- Wiem, że Stevie grał wszędzie dla Liverpoolu... na prawej obronie, z lewej strony, w środku pola i za napastnikiem. To piłkarz kompletny i bardzo dużo mogę się od niego nauczyć.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Arteta po meczu z Liverpoolem (2)
09.01.2026 11:17, Maja, Liverpool Echo
David Coote otrzymał wyrok w zawieszeniu (3)
09.01.2026 10:30, GingerElf, The Athletic
Slot po meczu z Arsenalem (13)
09.01.2026 09:38, Klika1892, liverpoolfc.com
Szoboszlai: Kolejny krok naprzód (0)
09.01.2026 00:31, Gall1892, liverpoolfc.com
Skrót meczu (0)
08.01.2026 23:30, AirCanada, własne
Statystyki (0)
08.01.2026 23:20, Gall1892, Sofascore