13.05.2024
21:00

Osób online 1174

Suso i Pacheco dają zwycięstwo

Rezerwy Liverpoolu są czele ligowej tabeli po tym, jak Suso i Daniel Pacheco zapewnili zwycięstwo 2-0 nad Blackburn Rovers w poniedziałkowy wieczór.

Drużyna Johna McMahona wyprzedziła Sunderland w swojej grupie Barclays Premier Reserve League North po golach zdobytych w pierwszej i drugiej połowie.

Blackburn przejęło inicjatywę w pierwszych minutach meczu. W 3 minucie Pacheco zatrzymał numer 9, a więc Toma Hitchcocka, podczas gdy ten przygotowywał się do strzału.

Zaraz po tym, Pacheco posłał świetną piłkę do Toma Ince'a, jednak temu nie udało się pokonać Jamiego Keana.

Od tamtego momentu, Liverpool rządził w pierwszej połowie.

Przy następnej okazji, to Jay Spearing podał do Ince'a, który okiwał bramkarza, jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.

Następnie Steven Irwin zszedł z piłką do środka i uderzył w billboardy.

W 25 minucie padła bramka. Spearing i Ince przygotowali sytuację Gerardo Brunie na prawej stronie. Były piłkarz Realu Madryt wyłożył piłkę Suso, który pokonał Keana.

Blackburn próbowało odpowiedzieć. Zak Aley dograł piłkę w pole karne, z którą problemy miał Peter Gulacsi, jednak Mendy przyblokował próbującego dobijać piłkę do opuszczonej bramki Hitchcocka.

Następnie Nikola Saric posłał piłkę do Ince'a, jednak kolejny raz syn Paula nie zdobył bramki – tym razem zatrzymał go obrońca, Jackson Ramm.

Hitchcock kolejny raz próbował, kolejny raz przyblokował go Mendy. Po rzucie rożnym tymczasem Aley próbował głową zdobyć bramkę.

Warty odnotowania jest debiut w rezerwach Conora Thomasa – reprezentanta młodzieżowej reprezentacji Anglii.

W 83 minucie Pacheco podwyższył wynik, kiedy na skraju pola karnego wypracował sobie miejsce, by celnie uderzyć lewą nogą.

W końcówce Ince miał kolejną szansę na zdobycie gola, jednak zatrzymał go Kean.

Zawodnik meczu wg Liverpoolfc.tv: Tom Ince

Rezerwy Liverpoolu: Gulacsi, Flanagan, Irwin (Cooper 65), Wisdom, Mendy, Spearing (Thomas 70), Bruna, Pacheco, Saric, Suso, Ince. Niewykorzystane zmiany: Roberts, Stephens, Sokolik.