GAL
Galatasaray
Champions League
10.03.2026
18:45
LIV
Liverpool
 
Osób online 1404

Segura: Wyciągniemy pozytywy


Pep Segura przyznał, że był zawiedziony porażką drużyny rezerw w Pucharze Seniorów Lancashire z Preston North End w środę, ale wierzy, że jest wiele pozytywów, które można wyciągnąć z tej rywalizacji.

The Reds odpadli po rzutach karnych 5-4 na Deepdale, po tym jak Paul Hayes trafił na początku meczu dla Lilywhites, a Toni Silva znakomitym strzałem wyrównał.

Pomimo frustracji związanej z porażką przed finałem z Manchesterem United lub Blackburn Rovers, Segura uważa, że waleczny występ młodej drużyny daje powód do optymizmu.

- To był ciężki mecz dla nas, ponieważ graliśmy młodym zespołem - powiedział trener rezerw oficjalnej stronie klubu - Wielu zawodników miało po 17 i 18 lat.

- Przegrana po rzutach karnych jest bolesna dla młodych zawodników i są tym zawiedzeni.

- Jeśli grasz słabo albo przeciwko silniejszej drużynie, która kreuje więcej okazji niż ty i przegrywasz, nie jest dobrze, ale taki jest futbol.

- Przeciwko Preston stworzyliśmy jednak wiele sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Piłkarze mieli odrobinę pecha.

- Przegraliśmy w rzutach karnych - to pech, ale musimy się starać nadal.

Segura postawił na młodych graczy na Deepdale, wybierając takich zawodników jak Matty McGiveron, Michael Roberts, Adam Hajdu i Henoc John Mukendi.

Chociaż Segura przyznaje, że zawodnicy są przygnębieni, on podkreśla, że to kolejny krok na krzywej ich nauki.

- To była okazja dla zawodników, a oni zagrali dobrze.

- Rozmawiałem z nimi i powiedziałem, że muszą posuwać się naprzód każdego dnia, skupiając się na ich zachowaniu na boisku, a nie na wyniku.

- Czasem wynik jest dobry, czasami jest zły, najważniejszą rzeczą jest jednak zachowanie zawodników na boisku - dzisiaj było ono dobre, a oni byli skupieni.

W porządku, przegraliśmy, ale stworzyliśmy wiele okazji bramkowych. Taki jest futbol.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Slot tłumaczy nieobecność Alissona i Chiesy (1)
09.03.2026 19:45, AirCanada, liverpoolfc.com
Galatasaray - Przegląd rywala (0)
09.03.2026 19:41, GingerElf, liverpoolfc.com
Raport z drużyny rezerw (0)
09.03.2026 19:28, Mdk66, thisisanfield.com
Wywiad z Ozanem Kabakiem (0)
09.03.2026 16:58, Redbeatle, The Athletic
The Reds wylatują do Turcji – zdjęcia (0)
09.03.2026 16:16, Gall1892, liverpoolfc.com
Alisson nie poleciał do Turcji (14)
09.03.2026 14:25, Gall1892, liverpoolfc.com
Trening przed Galatasaray - zdjęcia (0)
09.03.2026 12:50, AirCanada, liverpoolfc.com