LIV
Liverpool
Premier League
02.04.2025
21:00
EVE
Everton
 
Osób online 1342

Zmiany w Akademii


Liverpool ogłosił dziś kolejne zmiany w strukturach personelu Melwood mające na celu korzystanie z dotychczasowych osiągnięć Akademii oraz dalszy jej rozwój.

Dyrektor Akademii Frank McParland dopisze teraz do swojej funkcji także zarządzanie rozwojem piłkarzy z dodatkową odpowiedzialnością doglądania wszystkich spraw związanych z drużyną rezerw.

Pep Segura podpisał nowy kontrakt jako Dyrektor Techniczny, będzie on na stałe związany z rezerwami.

Dotychczasowy trener drużyny U-18 Rodolfo Borrell obejmie na stałe stanowisko trenera rezerw. Dodatkowo, Mike Mash skończy szkolić U-16 i zajmie miejsce Borrella. Steve Cooper będzie zajmował się drużyną U-16, ponadto został oficjalnie mianowany Trenerem Akademii.

Stuart Webber, wcześniej główny skaut na Wielką Brytanię, został Dyrektorem Rekrutacji.

Damien Comolli w ten sposób skomentował przeprowadzone zmiany:

- Prawdziwy progres, który dokonał się w Akademii w minionym sezonie najlepiej można zmierzyć uznaniem naszych zawodników i ich awansem nie tylko do pierwszej drużyny Liverpoolu, ale też powołaniami do reprezentacji różnych kategorii wiekowych.

- Spędziliśmy dużo czasu zastanawiając się, jak można jeszcze bardziej usprawnić pracę w Melwood i zmiany pokazują nasze pragnienie ciągłego postępu. Stabilność jest tu kluczem do sukcesu, a kompetencje ludzi już pracujących w Akademii zostały potwierdzone wieloma powołaniami do zespołów narodowych.

- Wzięliśmy pod uwagę zarówno rozwój techniczny chłopców już szkolących się w Melwood, jak i system scoutingu, który musi pasować do ogólnej polityki klubu.

Frank McParland dodaje:

- Częścią etosu Liverpoolu jest aktywny rozwój ludzi, którzy są już na miejscu i jestem zachwycony, że udało nam się tu wypromować różne postaci.

- Szukaliśmy najlepszego sposobu na integrację różnych funkcji jako części ogólnej polityki klubu, a także pewności, że wyszukamy właściwe młode talenty i będziemy w stanie doprowadzić je do gry w pierwszym zespole.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Sakho: Zawsze miałem szacunek do Kloppa  (0)
29.03.2025 17:53, Vladyslav_1906, Liverpool Echo
FSG rozważa zakup Malagi  (5)
29.03.2025 16:09, BarryAllen, The Athletic
Salah pewnie zmierza po tytuł playmakera roku  (0)
29.03.2025 15:54, Bartolino, liverpoolfc.com
Ile w sumie Liverpool zapłaci za Núñeza?  (0)
29.03.2025 15:42, Mdk66, thisisanfield.com
Hamann: Virgil musi zostać  (0)
29.03.2025 12:13, Maja, liverpool.com
Czy Bradley jest w stanie zastąpić Trenta?  (6)
29.03.2025 11:54, B9K, thisisanfield.com