LIV
Liverpool
Premier League
19.10.2025
17:30
MUN
Manchester United
 
Osób online 590

LFC zgadza się na odejście Aquy


Alberto Aquilani musi omówić umowę z Fiorentiną, jeśli chce przeforsować powrót do Włoch. Fiorentina pragnie ściągniąć pomocnika Liverpoolu na roczne wypożyczenie z możliwością definitywnego transferu.

Aquilani spędził ostatnio podobny okres w Juventusie, gdyż nie wywarł wrażenia w Anglii po swoim 18-milionowym transferze z Romy w sierpniu 2009 roku.

Agent Aquilaniego twierdzi, że umowa stoi w miejscu, jednak Liverpool wyraża zgodę na wypożyczenie pomocnika do Fiorentiny.

Przedstawiciel, Franco Zavaglia, wyjawił, że zawodnik musi tylko uzgodnić warunki kontraktu z drużyną Serie A, aby umowa została zawarta.

- Porozumienie między Fiorentiną a Alberto nie zostało jeszcze osiągnięte – powiedział Zavaglia.

- Jeśli mówimy o porozumieniu, to zostało ono osiągnięte tylko pomiędzy klubami, ponieważ Fiorentina nie doszła do jakiejkolwiek decyzji z nami.

Pomimo informacji, że Liverpool musi sprzedać nieprzydatnych zawodników, zanim wyda kolejne pieniądze na wzmocnienia, Kenny Dalglish i Damien Comolli nadal śledzą wielu piłkarzy.

Podczas gdy zainteresowanie Jose Enrique z Newcastle United osłabło, doniesienia z Portugalii łączą drużynę z Anfield z urugwajskim lewym obrońcą z Porto – Alvaro Pereirą.

Tymczasem Liverpool uzgodnił warunki kontraktu z 18-letnim, amerykańskim napastnikiem – Villyanem Bijevem, który, według doniesień, podpisał 3-letnią umowę.

Nastolatek wywarł wrażenie na sztabie Liverpoolu podczas testów w zeszłym tygodniu, strzelając pięć bramek i notując dwie asysty w dwóch spotkaniach drużyny do lat 18.

Ian Doyle

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rooney o formie Salaha (1)
07.10.2025 07:54, BarryAllen, BBC
Jan Molby: Klopp nie zwróciłby na mnie uwagi (0)
07.10.2025 05:39, GingerElf, The Daily Telegraph
Quansah o odejściu z Liverpoolu (0)
06.10.2025 18:12, Wiktoria18, thisisanfield.com
Keïta: Znów cieszę się futbolem (0)
06.10.2025 09:06, AirCanada, liverpool.com
Sturridge: Drużynie brakuje Lucho (0)
06.10.2025 08:50, AirCanada, Sky Sports