13.05.2024
21:00

Osób online 1479

Podsumowanie wieczoru w CC

W dniu dzisiejszym oprócz Liverpoolu w półfinale Carling Cup zameldowały się ekipy Cardiff oraz Manchesteru City, które pokonały odpowiednio Blackburn i Arsenal. Jutro ostatni mecz ćwierćfinałowy między Man United i Crystal Palace.

Cardiff 2:0 Blackburn

Czerwona latarnia Premier League, Blackburn grało na wyjeździe z walijską drużyną z Cardiff. Zawodnicy na co dzień występujący w Championship wygrali 2:0 i awansowali do półfinału tych rozgrywek po raz pierwszy od 1966 roku. Szybki gol Kenny’ego Millera otworzył strzelanie w tym meczu, a chwilę potem Scott Dann wybił piłkę z linii bramkowej utrzymując Blackurn w grze. Rovers mieli swoje szanse zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy, jednak nie udało im się pokonać bramkarza rywali. Po przerwie prowadzenie Cardiff podwoił Gerrard strzałem głową i od tego momentu gospodarze w pełni kontrolowali przebieg meczu.

Arsenal 0:1 Manchester City

Szybka kontra w końcówce meczu wystarczyła Citizens do pokonania Arsenalu na jego własnym obiekcie, co nie udało im się od 36 lat. W pierwszej połowie, niesieni dopingiem swoich kibiców Kanonierzy dominowali, a dobre szanse zmarnowali Alex Oxlade-Chamberlain i Park Chu-Young. Po drugiej stronie barykady raził nieskutecznością Edin Dzeko, jednak miał swój udział przy akcji, która dała City zwycięską bramkę. Po słabo rozegranym przez Arsenal rzucie rożnym Bośniak wyprowadził piłkę do przodu i podał na skrzydło do Adam Johnsona. Ten po sprawdzeniu stanu rzeczy w polu karnym dograł piłkę prosto do Sergio Aguero, który z bliska zdobył jedyną bramkę wieczoru.

Chelsea 0:2 Liverpool

The Reds po raz trzeci z rzędu wygrali w Londynie i to oni zagrają w półfinale Carling Cup. Andy Carroll przestrzelił karnego w pierwszej połowie, jednak gospodarze nie mieli wiele do zaprezentowania swoim kibicom przy świetnie dysponowanej jedenastce Liverpoolu. Po zmianie stron w krótkim odstępie czasu trafili Maxi Rodriguez oraz Martin Kelly, obaj po dograniach fantastycznego tego dnia Bellamy’ego. Tym samym Czerwoni przedłużyli swoją passę spotkań bez porażki do 11, natomiast nad Chelsea i Andre Villasem-Boasem zbierają się coraz ciemniejsze chmury.

Ważne daty Carling Cup:

30.11.2011: mecz ćwierćfinałowy Manchester United-Crystal Palace oraz losowanie półfinałów po zakończeniu spotkania.

9.01.2012 i 23.01.2012: półfinały (mecz i rewanż)

26.02.2012: finał rozgrywek na Wembley