PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1404

Znamy termin debaty w Izbie Gmin


Sprawa 15-letniego Kevina Williamsa, który zginął na Hillsborough zostanie przedyskutowana w brytyjskim parlamencie pod koniec tego miesiąca. Taką decyzję ogłosił dziś parlamentarzysta z Liverpoolu, Bill Esterson.

Po tym, jak matka chłopca ujawniła nowe dowody w sprawie śmierci Kevina, wystosowała ona petycję o przeprowadzenie nowego śledztwa w tej sprawie. Swojego poparcia, poprzez złożenie podpisów, udzieliło ponad 100 tysięcy osób.

Początkowo mówiono, iż nie dojdzie do debaty w Izbie Gmin, jednak ostatecznie udało się ustalić jej termin na 22 lutego.

Pan Esterson wyraził nadzieję, iż będzie ona pierwszym krokiem do sprawiedliwości.

Pochodzący z Formby w Merseyside Kevin jest jedną z 96 ofiar, które straciły życie w wyniku katastrofy na Hillsborough.

95 fanów zginęło podczas półfinału FA Cup na stadionie Sheffield Wednesday, a 96. kibic, Tony Bland, zapadł w śpiączkę i zmarł w szpitalu w 1993 roku.

Podczas pierwszego śledztwa, zakończonego w 1991 roku uzgodniono, że wszystkie ofiary straciły życie w sposób przypadkowy i o godz. 15.15 były już martwe.

Matka Kevina, Anne Williams, wnioskowała o przeprowadzenie nowego śledztwa i zmianę werdyktu.

Jej zdaniem, o godz. 16.00 chłopiec wciąż żył, a przyczyną jego śmierci nie był pourazowy niedobór tlenu. Kobieta twierdzi, iż posiada dowody uwiarygodniające jej tezę.

- Minęło wiele czasu, ale przynajmniej sprawa trafi do parlamentu - powiedział Pan Esterson.

- Ponad 100 tys. osób wyraziło swoje poparcie, podpisując się pod internetową petycją. Dobrze, że będzie czas na dyskusję na ten temat w Izbie Gmin.

- Anne i pozostali członkowie rodziny Williamsów od 23 lat walczą o sprawiedliwość dla Kevina.

- Anne spotkała się z ludźmi, którzy próbowali pomóc jej dziecku po godzinie 15.15, wskazanej przez koronera. Ona i pozostałe rodziny potrzebują śledztwa, pozwalającego dowiedzieć się czy prawdą jest, iż decyzje podjęte w tamtym dniu przyczyniły się do śmierci ich bliskich.

- Będę walczył o to, by zapewnić, że debata stanie się początkiem końca długiej walki o prawdę, a rodziny ofiar osiągną swój cel, jakim jest sprawiedliwość.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Styl gry Wirtza i jego chemia z Frimpongiem (1)
30.06.2025 19:39, Tomasi, liverpoolfc.com
Agent Szobo i Pécsiego o swoich podopiecznych (0)
30.06.2025 19:17, Mdk66, Liverpool Echo
Trey Nyoni z nową umową (2)
30.06.2025 16:41, MaksKon, liverpoolfc.com
Braga i Ajax zainteresowane Mortonem (8)
30.06.2025 16:36, Redbeatle, The Times
Szoboszlai nie obawia się rywalizacji z Wirtzem (1)
30.06.2025 12:30, RosolakLFC, thisisanfield.com
Elliott o wygraniu turnieju (1)
29.06.2025 16:42, MaksKon, liverpoolfc.com