13.05.2024
21:00

Osób online 1215

U-18 wciąż z szansami na tytuł

Liverpool U-18 kontynuuje walkę o tytuł najlepszej drużyny Grupy C Ligi Akademii, tym razem przekonująco pokonując 3:1 Sheffield Wednesday. Zwycięstwo zapewniły the Reds bramki Jordana Lusseya, Jacka Dunna i Adama Morgana, a autorem honorowego trafienia dla gości był Tom Rowbotham.

Na pięć meczów przed końcem rozgrywek, drużyna jest wiceliderem tabeli, przegrywając tylko z Manchesterem City, dlatego wciąż liczy się w rywalizacji o mistrzostwo.

Podopieczni Marsha zagrali wybitnie w pierwszej połowie spotkania. Wynik meczu otworzył Lussey, pokonując bramkarza rywali już w 13. minucie. Dunn, krótko rozgrywając piłkę podał ją do Morgana, ten zaś odesłał ją wprost pod nogi pomocnika, który skierował futbolówkę do siatki.

Po 35 minutach gry, na tablicy wyników widniał już rezultat 2:0, bowiem chwilę wcześniej, pędzący prawym skrzydłem Morgan dostrzegł znakomicie ustawionego Dunna, który nie pomylił się pod bramką Sheffield.

Potem, dzięki asyście Lusseya, bramkę zdobył sam Morgan.

Na listę strzelców mieli szansę wpisać się także Jakub Sokolik i Kristoffer Peterson, jednak to Rowbotham uratował honor gości z rzutu karnego, po zagraniu ręką Nathana Quirka.

Liverpool U-18: Stephens, Hatch, Regan, Rafferty, Sokolik, Baio, Ibe, Dunn, Morgan (Nacho 45), Peterson (Gainford), Lussey (Quirk). Niewykorzystane zmiany: Belford, Mukendi.