LIV
Liverpool
Champions League
17.09.2025
21:00
ATM
Atlético Madryt
 
Osób online 757

Johnson: To była świetna odpowiedź


Według Glena Johnsona Liverpool w najlepszy sposób z możliwych odpowiedział swoim występem na rozczarowanie, jakie kilka dni wcześniej spotkało The Reds w finale Pucharu Anglii.

Prawy obrońca Czerwonych dodał, że drużyna była to winna fanom i chciała zrobić wszystko co w swojej mocy, by zrewanżować się Chelsea.

- Po rozczarowaniu związanym z końcowym rezultatem w finale, właśnie tego potrzebowaliśmy.

- Chcieliśmy poprawić się w porównaniu do meczu na Wembley i udało nam się to. Dobrze weszliśmy w mecz, wywarliśmy presję na Chelsea i graliśmy swój futbol przez 90 minut.

- Każdy chciał zagrać jak najlepiej dla kibiców w ostatnim domowym spotkaniu sezonu. Wspaniale było zakończyć to w ten sposób, dorzucając jeszcze kilka bramek.

- Naszym zadaniem jest teraz zdobycie 3 punktów ze Swansea i walka o 7 miejsce. Chcemy skończyć sezon najwyżej jak się da, a wygrana z Łabędziami da nam na to szansę.

- Graliśmy bardzo dobrze przeciwko Chelsea i zasłużyliśmy na wygraną. Oczywiście każdy wolałby, gdybyśmy taki wynik odnieśli kilka dni wcześnie, ale takie są uroki futbolu.

- Jeśli wiedzielibyśmy, dlaczego nie zagraliśmy w ten sposób przez pierwszą godzinę sobotniego meczu z Chelsea, z pewnością byśmy tego nie zrobili.

- Wszyscy chcieliśmy wygrać ten finał. Nikt nie dostaje się do tego etapu, by zejść z boiska jako pokonany. Najważniejsze, że odpowiedzieliśmy w dobrym stylu i teraz musimy patrzeć w przyszłość.

- Ten sezon był dla nas niezwykle frustrujący. Wielokrotnie graliśmy naprawdę dobrze, a kończyliśmy z niczym.

- Trzeba jednak o tym już zapomnieć i czekać na lepsze czasy. Odnieśliśmy zwycięstwo w dobrym stylu i chcemy to teraz przenieść na następną kampanię ligową.

Johnson pochwalił też dwóch młodych angielskich pomocników, Jordana Hendersona i Jonjo Shelveya, którzy mieli swój udział w tym triumfie.

- Jonjo czekał na swoją szansę i dobrze było widzieć go, strzelającego gola.

- Shelvey z Jordanem rzeczywiście wykonali dobrą robotę w środku pola - podsumował Glen.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

FerroLFC 09.05.2012 12:18 #
LFC powinno zakupic w koncu skrzydlowych, doswiadczonych + mlodych. Bellamy jest juz za stary a Downing ma krzywa noge. ;)

Pozostałe aktualności

Kerkez ma wsparcie Robertsona w Liverpoolu (1)
15.09.2025 10:50, MaksKon, Liverpool Echo
Wnioski po meczu z Burnley (0)
15.09.2025 08:15, Bartolino, The Athletic
Statystyki (2)
14.09.2025 23:22, AirCanada, Sky Sports
Parker po meczu z Liverpoolem (11)
14.09.2025 22:50, FroncQ, burnleyfootballclub.com
Kontuzje w Atlético przed meczem z LM (3)
14.09.2025 21:56, Olastank, Liverpool Echo
Salah: Nie poddajemy się (0)
14.09.2025 21:29, Klika1892, liverpoolfc.com
Slot o meczu z Burnley, zmianach i Isaku (1)
14.09.2025 20:57, Armani87, liverpoolfc.com