LIV
Liverpool
League Cup
06.02.2025
21:00
TOT
Tottenham Hotspur
 
Osób online 1659

Kuyt: Teraz myślę tylko o EURO


Dirk Kuyt przyznał, że ma propozycję z kilku europejskich klubów, ale decyzję o swojej przyszłości chce podjąć na spokojnie z tzw. chłodną głową po zakończeniu Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie.

31-letni zawodnik aktualnie jest na zgrupowaniu kadry Oranje, który szykuje się do turnieju EURO 2012. Po frustrującym sezonie na Anfield, gdzie Dirk najczęściej siedział na ławce rezerwowych, w głowie Holendra pojawił się szereg znaków zapytania, na temat jego przyszłości przy Merseyside.

Zwolnienie Dalglisha może jednak znów zmienić poglądy Kuyta, który rozegrał 289 spotkań w barwach Liverpoolu od momentu transferu z Feyenoordu Rotterdam w 2006 roku.

Hamburg z niemieckiej Bundesligi wydaje się póki co faworytem do wywalczenia podpisu Kuyta na kontrakcie.

- To prawda, że kilka klubów jest zainteresowanych ściągnięciem mnie do siebie - powiedział Dirk.

- Jestem świadomy zainteresowania ze strony HSV i bardzo mi to schlebia. Są jeszcze inne kluby Bundesligi a także z pozostałych silnych ligi.

- Nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji. Mój agent doskonale wie, czego oczekuję i wykonuje ciężką pracę.

- Póki co skupiam się wyłącznie na reprezentacji Holandii.

Kuyt dodał, że Bundesliga jest interesującą opcją, jeśli jednak opuściłby Liverpool, nie widzi powodów, by nie spróbować swoich sił w Niemczech.

- To interesujące rozgrywki. Kilku moich rodaków tam gra i grało a tamtejsze zespoły zawsze dobrze radzą sobie w Europie.

- Bayern to najlepszy przykład. Drużyny stamtąd śmiało mogą rywalizować z najlepszymi.

- Najlepsi holenderscy piłkarze grali w Bundeslidze. Klaas-Jan Huntelaar był najlepszym strzelcem, gra tam również Arjen Robben, zaś Mark van Bommel trwale zapisał się do historii klubowej.

- Chciałbym ponownie wystąpić w Champions League i taki jest mój cel. Zobaczymy co się wydarzy w najbliższych miesiącach - podsumował Dirk.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (8)

diablinadali 24.05.2012 11:18 #
Mam mieszane uczucia, z jednej strony Kuyt jest bardzo ważnym graczem, pokrzywdzonym przez Kinga i jego ślepe zapatrzenie w Downinga, który zabrał mu miejsce w składzie, ale z drugiej strony ma rację, chce jeszcze walczyć o najwyższe cele, a jeśli Liverpool mu tego nie daje to chyba lepiej dla niego jeśli postanowi odejść tam, gdzie będzie miał miejsce w składzie.
Tylko że HSV nie jest w 100% pewne udziału w Lidze Mistrzów w każdym sezonie...
Robert1966 24.05.2012 12:13 #
HSV to porazka w tym sezonie.Zreszta juz od dwoch lat zle im sie wiedzie.Gorzej niz nam. A co do Dirka mam nadzieje iz zostanie przynajmniej na jeden sezon.Moze nowy trener go zobaczy w pierwszej jedenastce?
Lyzwa7 24.05.2012 12:17 #
Mam nadzieję, że przyjdzie dwóch skrzydłowych i Dirka na tej pozycji już nigdy nie zobaczę, ewentualnie niech grqa w ataku, ale na pierwszy skład raczje nie ma co liczyć.
Arvedui 24.05.2012 13:11 #
diablinadali - Kuyt chyba nigdy nie grał na lewym skrzydle, przynajmniej nie w Liverpoolu.
Xabi14Alonso 24.05.2012 14:11 #
arvedui - za to downing grał na prawym :p
barolfc 24.05.2012 15:04 #
Jak to jest , że Gość ma I skład w drużynie wice-mistrzów świata, jednej z najlepszych drużyn na świecie, przy takiej konkurencji dodając, a u nas w 8 drużynie PL nie łapie się do składu ? Hmm;)
DannyAgger 24.05.2012 15:55 #
Lyzwa7-zapomniałeś kto strzelił decydującą bramke z Man Utd i z Cardiff
Glodzilla 24.05.2012 16:27 #
On chyba odejdzie... :< Kuycik, zostań jeszcze, niezniszczalny wojowniku

Pozostałe aktualności

Ciąg dalszy problemów Tottenhamu  (0)
05.02.2025 09:36, RosolakLFC, Liverpool Echo
Tsimikas przed meczem z Tottenhamem  (0)
04.02.2025 23:48, FroncQ, liverpoolfc.com
Mrozek wypożyczony do Forest Green Rovers  (3)
04.02.2025 19:45, BarryAllen, liverpoolfc.com
Sadio Mané przekonał Gravenbercha do Liverpoolu  (1)
04.02.2025 19:08, Wiktoria18, thisisanfield.com
Wright: Liverpool będzie musiał popełnić błąd  (1)
04.02.2025 17:54, Mdk66, Liverpool Echo
Ben Doak kontuzjowany  (1)
04.02.2025 17:23, Tomasi, Liverpool Echo
Oficjalnie: Danns wypożyczony do Sunderlandu  (0)
04.02.2025 13:39, AirCanada, liverpoolfc.com