13.05.2024
21:00

Osób online 1285

Agger w akcji, Dania przegrywa

Duńczycy z Danielem Aggerem pełniącym funkcję kapitana musieli uznać wyższość Portugalczyków w swoim drugim spotkaniu na EURO, notując porażkę 2-3.

Po zaskakującym zwycięstwie w pierwszym meczu z Holandią, drużyna Mortena Olsena zanotowała fantastyczny powrót do gry, kiedy przegrywając 0-2, za sprawą Nicklasa Bendtnera doprowadziła do wyrównania.

Gol Silvestra Vareli w 87 minucie dał jednak wygraną rywalom z zachodniej Europy, co było ich pierwszym zwycięstwem w turnieju.

Wcześniej za sprawą Pepe i Heldera Postigi, Portugalczycy po 36 minutach prowadzili 2-0.

W grupie B z kompletem punktów prowadzą Niemcy, którzy po dzisiejszym zwycięstwie 2-1 z Holandią, przekreślili nadzieje Oranje na jakikolwiek sukces w turnieju. Podopieczni Van Marwijka z zerowym dorobkiem punktowym po fazie grupowej wrócą do swojej ojczyzny, kompletnie rozczarowując swych fanów.