13.05.2024
21:00

Osób online 1145

Bellamy strzela dla Wielkiej Brytanii

Napastnik Liverpoolu, Craig Bellamy zdobył bramkę w pierwszym spotkaniu na Igrzyskach Olimpijskich przeciwko Senegalowi na Old Trafford. Luis Suarez i Sebastian Coates wystąpili zaś w barwach Urugwaju, który pokonał 2:1 Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Oba spotkania, zarówno Wielkiej Brytanii, jak i Urugwaju zostały rozegrane na obiekcie Manchesteru United, Old Trafford w ramach pierwszej serii spotkań grupy A.

Luis Suarez, który sprawuje funkcję kapitana reprezentacji Urugwaju mocno przyczynił się do zwycięstwa Urugwaju, zaliczając dwie asysty, choć jego zespół był zmuszony odrabiać straty po bramce w 23. minucie Ismaela Al Junaibiego.

Jednak bramka z rzutu wolnego Gastona Ramireza, pozwoliła aktualnym mistrzom Ameryki Południowej schodzić do szatni przy remisowym rezultacie. W drugiej połowie w zespole La Celeste na boisku pojawił się Nicolas Lodeiro, który w 56. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:1 i jak się później okazało, zapewnił jej zwycięstwo nad Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Tymczasem Wielka Brytania zremisowała 1:1 z reprezentacją Senegalu. Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Craig Bellamy po tym, jak piłkę głową w polu karnym zgrał mu obrońca Tottenhamu, Steven Caulker, a Walijczyk uderzył z półwoleja.

Gra gospodarzy nie była jednak do końca zadowalająca, przez co w 82. minucie do wyrównania doprowadził Moussa Konate. Wcześniej w wyniku starcia z jednym z obrońców Senegalu boisko opuścił Bellamy, a w jego miejsce na murawie pojawił się Jack Cork.

W następnej serii spotkań Wielka Brytania w niedzielę zmierzy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, zaś Urugwaj zagra przeciwko Senegalowi.