LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 0

Robbie o wzmocnieniach the Reds


Robbie Fowler jest pewien, że bieżące posunięcia transferowe Liverpoolu postawią klub na dobrej pozycji w walce o pierwsze cztery miejsca w tabeli na koniec sezonu 2013/14.

Jak dotychczas the Reds bez zbędnego ociągania się pozyskali na swoje usługi Luisa Alberto, Iago Aspasa i Simona Mignoleta, ponadto dogadana została kwestia zatrudnienia Kolo Touré.

Fowler uważa, że wzmocnienia pozwolą ekipie Brendana Rodgersa osiągnąć teraz większą spójność i budować siłę na podstawie postępu poczynionego w trakcie minionego sezonu.

W przeddzień letniego przedsezonowego tournée, znajdujący się w Indonezji Fowler powiedział: – Na początku każdego sezonu zawsze mamy cel i ambicje znaleźć się w pierwszej czwórce i to tak wysoko, jak to tylko możliwe.

– Nie dokonaliśmy tego w trakcie minionej kampanii, ale można było dostrzec postęp, dzięki któremu powoli zbliżaliśmy się do celu – ciągle stawaliśmy się lepsi.

– W nadchodzącym sezonie będziemy mieli do dyspozycji kilku nowych piłkarzy, tak więc uważam, że regularność na tym zyska.

– Zespoły takie jak Manchester United i Chelsea mają nowych menedżerów, tak więc miejmy nadzieję, że utrudni im to nieco życie, jednak w kwestii Brendana Rodgersa i składu, który kompletujemy, myślę że możemy zdecydowanie powalczyć o te pierwsze cztery miejsca.

Abstrahując, Fowler przyznał, że podróż Liverpoolu do Indonezji będzie czymś, czym delektować się będą zarówno członkowie zespołu, jak i niesamowici fani w tym kraju.

Będzie to pierwszy raz w historii, gdy podstawowy skład Liverpoolu pojawi się w tym kraju, podejmując 20 lipca w Dżakarcie jedenastkę Indonezji.

– Byłem tutaj trzy lub cztery razy, a pierwszą rzeczą, która uderza jest to, jaką pasję przejawiają tutejsi kibice – powiedział Fowler. – Zagrałem parę meczów w drużynach 6-osobowych i przyszło nas oglądać wiele tysięcy ludzi, a nie jesteśmy nawet pierwszą drużyną!

– Tak więc gdy podstawowy skład przybędzie tutaj, będę tym wydarzeniem podekscytowany.

– Wiem, że Liverpool ma miliony kibiców na tym terenie, jednak wielu z nich nie może oglądać nas na Anfield, tak więc dlaczego nie sprowadzić Liverpoolu tutaj?

[Fowler] dodał: – To dobra rzecz dla mnie, jako byłego piłkarza Liverpoolu, a także dla obecnego zespołu, przyjechać tutaj i zagrać przed indonezyjską publicznością. Jeszcze nigdy nie robiliśmy tego jako klub.

– Długo na to czekaliśmy, jednak sądzę, że najważniejsze jest, że Liverpoolowi udało się to sfinalizować, przynieść swoją grę Indonezji i pokazać tutejszym ludziom, co ich dotychczas omijało.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

silver7 28.06.2013 20:15 #
Bardzo podoba mi się tempo transferowe naszego klubu,kiedy inni będą zaciskać zwieracze i przepłacać za zawodników, nasz zarząd będzie przypalał cygara,a nowe nabytki się zgrywać:)
Szmuggi 28.06.2013 23:46 #
Ja coś czuję, że klub ciśnie szybko z transferami by w razie niewypalonego sezonu Rodgers miał mniej wymówek a już na pewno nie będzie mógł narzekać na brak czasu z zespołem. Oby mu się udało!

Pozostałe aktualności

Klopp o kontuzji Gravenbercha  (0)
25.02.2024 20:21, Mdk66, liverpoolfc.com
Virgil: Jestem bardzo dumny!  (5)
25.02.2024 19:48, Loku64, liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
25.02.2024 19:33, Zalewsky, SofaScore
Skład na Chelsea  (236)
25.02.2024 15:04, Gonzo, liverpoolfc.com
Dlaczego Quansah marzył o finale Carabao Cup  (0)
25.02.2024 11:56, A_Sieruga, liverpoolfc.com
Nowa linia ataku Liverpoolu  (5)
25.02.2024 11:34, B9K, The Athletic
Gakpo: Chcemy grać takie mecze  (0)
24.02.2024 23:05, BarryAllen, liverpoolfc.com