LIV
Liverpool
Champions League
17.09.2025
21:00
ATM
Atlético Madryt
 
Osób online 751

Wenger: Ważny czas przed zespołem


Arsène Wenger powiedział, że ma ogromne zaufanie w stosunku do swojego zespołu przed nadmiarem wyzwań, jakie czekają jego podopiecznych w najbliższych tygodniach.

Kanonierzy najpierw zagrają z Liverpoolem w lidze, w środku tygodnia czeka ich wyjazd do Dortmundu na mecz Ligi Mistrzów, by kilka dni później zmierzyć swe siły z Manchesterem United.

– Faktycznie przed nami dość istotny czas. Prawdę powiedziawszy jestem pewny siebie i zupełnie zrelaksowany. Jestem po prostu spokojny o to, że sobie poradzimy.

– Będziemy mogli zaprezentować swoją prawdziwą siłę i wierzę, że moi piłkarze sobie z tym poradzą.

– Kiedy przychodzi taki mecz jak z Liverpoolem, możesz wiele się dowiedzieć na temat swojej drużyny. Ja jednak tego nie muszę robić, wiedząc, iż dysponuję bardzo stabilnym zespołem, który w tym roku zdobył więcej punktów, niż ktokolwiek inny.

– Przez okres wiosenny wiele się dowiedziałem o mojej drużynie, kiedy wygrywaliśmy sporo spotkań. Moi podopieczni to silni ludzie, którzy wiedzą, czego chcą.

Arsenal był mocno wiązany z letnim transferem Luisa Suáreza. Urugwajczyk ostatecznie pozostał w Liverpoolu, zaś francuski szkoleniowiec jest zadowolony z gry Olivera Giroud.

– Nie skupiam się na tym teraz [na nieudanej sadze z transferem Suáreza – przyp. red.], gdyż dla mnie liczy się to, jaki wpływ ma Olivier od początku sezonu na grę całej drużyny.

– To piłkarze o różnym stylu gry. Giroud to typowy środkowy napastnik, który potrafi wykorzystać wolną przestrzeń na boisku i gra zawsze blisko centrum pola karnego. Suárez woli częściej schodzić do boku, cofa się i wykorzystuje swe umiejętności dryblingu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Zdjęcia z meczu z Burnley (1)
15.09.2025 14:55, AirCanada, liverpoolfc.com
Carragher stawia Isaka wyżej od Ekitike (2)
15.09.2025 14:16, BarryAllen, Liverpool Echo
Dlatego nie zdejmuje się Mohameda Salaha (10)
15.09.2025 13:54, Klika1892, The Athletic
Virgil o podwójnym zwycięstwie The Reds (0)
15.09.2025 13:46, GingerElf, liverpoolfc.com
Kerkez ma wsparcie Robertsona w Liverpoolu (3)
15.09.2025 10:50, MaksKon, Liverpool Echo
Wnioski po meczu z Burnley (0)
15.09.2025 08:15, Bartolino, The Athletic
Statystyki (3)
14.09.2025 23:22, AirCanada, Sky Sports