LIV
Liverpool
League Cup
06.02.2025
21:00
TOT
Tottenham Hotspur
 
Osób online 1627

Czerwoni uczczą pamięć poległych


W tę sobotę, 9 listopada, zespół Liverpoolu założy wyjątkowe koszulki z kwiatami maku w spotkaniu z Fulham na Anfield w meczu Barclays Premier League.

W celu uczczenia Dnia Pamięci, Czerwoni podpiszą również swoje koszulki, które będą z kolei ofiarowane na rzecz Królewskiego Legionu Brytyjskiego w celu zebrania datków.

Poza minutą ciszy, przed rozpoczęciem spotkania, żołnierze rezerwy, starszy szeregowy Jimmy Parsons i szeregowy Jamie McLaughlin, prowadzeni przez dowódcę Briana Fearna, wniosą na koło środkowe ogromny mak.

W celu dalszej pomocy akcji the Poppy Appeal [w wolnym tłumaczeniu „Makowa Odezwa” – przyp. red.] w meczowym programie zostanie opublikowany artykuł, pojawią się reklamy na bilbordach oraz zostanie zebrany bukiet przed meczem.

– Wszyscy darzą największym szacunkiem tych, którzy brali udział w akcjach zbrojnych, oraz ich rodziny – powiedział kapitan Liverpoolu Steven Gerrard.

– Ważne jest, że piłkarze oraz kibice na Anfield mają okazję wspólnie złożyć hołd. Chciałbym podziękować wszystkich fanom Liverpoolu, którzy służą w wojsku, za niesamowitą pracę, którą wykonują.

– Byłem bardzo zszokowany, gdy usłyszałem, że będziemy wnosić mak, ale to wielki zaszczyt i jestem zachwycony. To wyjątkowa okazja – powiedział starszy szeregowy Jimmy Parsons.

– Poczułem się tak samo – powiedział szeregowy McLaughlin. Jestem bardzo zdenerwowany z tego powodu, ale wiem, że sprawi mi to przyjemność i robimy to dla wyższych celów

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

donjuan 05.11.2013 14:46 #
oczywiscie tylko anglikow , polakow walczacych tam wiecznie ma sie gdzies , w dodatku pieknie nas skasowali za stacjonowanie u nich..sojusznicy z bozej laski. niemniej jednak walczacym nalezy sie hold to nie ich wina ze rzadzacy byli tacy a nie inni
RedWizard 05.11.2013 16:48 #
Ja też składam hołd makom, ale tym krwisto-czerwonym na Monte Cassino.

Pozostałe aktualności

Ciąg dalszy problemów Tottenhamu  (0)
05.02.2025 09:36, RosolakLFC, Liverpool Echo
Tsimikas przed meczem z Tottenhamem  (0)
04.02.2025 23:48, FroncQ, liverpoolfc.com
Mrozek wypożyczony do Forest Green Rovers  (3)
04.02.2025 19:45, BarryAllen, liverpoolfc.com
Sadio Mané przekonał Gravenbercha do Liverpoolu  (1)
04.02.2025 19:08, Wiktoria18, thisisanfield.com
Wright: Liverpool będzie musiał popełnić błąd  (1)
04.02.2025 17:54, Mdk66, Liverpool Echo
Ben Doak kontuzjowany  (1)
04.02.2025 17:23, Tomasi, Liverpool Echo
Oficjalnie: Danns wypożyczony do Sunderlandu  (0)
04.02.2025 13:39, AirCanada, liverpoolfc.com