Osób online 1083

Brendan na otwarciu boiska


Menadżer Liverpoolu odwiedził wczoraj Rainhill High School – placówkę, w której uczy się wielu piłkarzy Akademii. Rodgers był jednym ze specjalnych gości na otwarciu nowego boiska, które zostało wybudowana dzięki dotacji Premier League, wynoszącej 300 tysięcy funtów.

Raheem Sterling oraz Jordon Ibe oraz Jordan Rossiter, czyli najbardziej obiecujący wychowankowie Akademii uczą się obecnie w Rainhill.

Rodgers powiedział, że istotne jest, aby po murawie Anfield biegali nie tylko umiejętni piłkarze, ale również wykształceni mężczyźni.

– To ważne dla młodych ludzi. Potrzebne jest całościowe podejście do rozwoju. Ta szkoła bardzo pomaga klubowi już od wielu lat. Kiedy tu jestem, cieszę się widząc tak wspaniałą współpracę.

– Piłkarze tacy jak Raheem Sterling i Jordon Ibe uczą się tutaj, co bardzo pomaga im w rozwoju.

– Chłopcy w wieku 13, 14 lat mogą myśleć wyłącznie o piłce, ale proszę spojrzeć na Jerome’a Sinclaira – najmłodszego piłkarza, jaki zagrał w Liverpoolu. Jest bardzo utalentowany, ale również niezwykle inteligentny i wykształcony – to bardzo ważne.

– Uczniowie tej szkoły uczą się szacunku, wartości i etyki – rzeczy, które są istotne nie tylko w futbolu ale i w życiu.

Dyrektor Akademii, Frank McParland powiedział:

– Zbudowaliśmy bardzo silną więź z Rainhill przez te ostatnie lata. Instytucja ta pełni kluczową rolę w edukowaniu naszych młodych zawodników, aby ci poradzili sobie nie tylko na boisku, ale i poza nim.

Dla Sterlinga i Ibe’a wsparcie, jakie otrzymali w Rainhill było bardzo ważne, po ich przeprowadzce z Londynu, by dołączyć do the Reds.

– Ci chłopcy przeprowadzili się do zupełnie nowego miasta i od razu musieli się przystosować do innej kultury – powiedział menadżer klubu. – Było to bardzo, ale to bardzo ważne wydarzenie w ich życiu. Szybka aklimatyzacja udała się dzięki nauczycielom, nieustannie wspierających piłkarzy.

Osiemnastoletni Sterling był podstawowym graczem pierwszej drużyny na początku ubiegłego sezonu. Zaliczył również debiut w reprezentacji Anglii. W ostatnich dziesięciu meczach tego sezonu szanse na grę szybkiego skrzydłowego zmalały.

Ibe z kolei zadebiutował w barwach the Reds w zeszłym sezonie. W obecnym już kilkukrotnie włączany był do meczowej osiemnastki.

Ibe zaliczył świetny występ dla drużyny U-21 w poniedziałkowy wieczór, gdy Liverpool mierzył się z Middlesbrough, mając udział w każdym z czterech goli. Rodgers jednak nawołuje o cierpliwość, sugerując, że może w najbliższym czasie wysłać

zawodnika na wypożyczenie.

– On ma dopiero siedemnaście lat, Raheem jest rok starszy. Nie można o tym zapominać. Nie chcemy, aby rozwój tych chłopców został brutalnie przyspieszony, mimo że cieszymy się z każdego młodego piłkarza, debiutującego w seniorskiej drużynie.

– Oni muszą zrozumieć, że kariera piłkarska ma pewne etapy, które trzeba przejść. Jordon jest blisko pierwszego składu przez większość sezonu, ale niedługo wejdzie w taki okres, gdzie będzie musiał udać się gdzieś, gdzie pogra jako podstawowy zawodnik i posmakuje presji. W tym wieku nadal się rozwija.

– Spójrzcie na Raheema – jak wielki poczynił postęp. Z zawodnika młodzieżowego zamienił się w reprezentanta kraju!

– Chłopców czeka jednak bardzo długa droga. Przed nami z kolei czas na decyzje, które pomogą w zapewnieniu im udanej przyszłości.

Rodgers dodał:

– Doskonale rozumieją, że jeśli będą wystarczająco skupieni – zagrają. W nowoczesnym futbolu młodym piłkarzom trudno jest się przebić. Najważniejsze to dać im czas i pewność, że ich rozumiemy. Nie chcemy mieć dużej grupy 17– i 18-latków w pierwszej drużynie. Chcemy mieć z nich pożytek, gdy będą mieli po 20, 21 lat.

Nowe boisko Rainhill High School będzie nie tylko dużą korzyścią dla uczniów placówki, ale również dla lokalnych entuzjastów futbolu, którzy będą mieli możliwość grania na tym nowoczesnym obiekcie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com