05.05.2024
17:30

Osób online 1026

Nie rezygnujmy z 3-4-1-2

Mam nadzieję, że Brendan Rodgers nie zrezygnuje z gry 3 obrońcami w jutrzejszym spotkaniu, kiedy to na Anfield zawita ekipa Fulham. To, że Liverpool został pokonany na Emirates Stadium 2:0 nie oznacza, że należy zrezygnować z ustawienia 3-4-1-2.

Bardzo podoba mi się pomysł z ustawieniem Philippe Coutinho w tej formacji, gdzie grałby tuż za dwójką napastników.

Oczekuję, że zacznie on mecz z the Cottagers właśnie na tej pozycji i jestem przekonany, że tam będzie z niego najwięcej pożytku.

Z pewnością ta formacja nie przyniosła oczekiwanych efektów w pierwszej połowie meczu z Arsenalem, ale duży wpływ na to miała świetna dyspozycja dnia graczy Wengera. Trzeba oddać Arsenalowi, że zdominowali oni w tym meczu środek pola. Rozgrywali swobodnie piłkę a Liverpool zmuszony był za nią biegać.

Arsenal zagrał pięcioma zawodnikami w drugiej linii i nie pozwolił nam złapać naszego rytmu w tym obszarze boiska.

W drugiej połowie się poprawiliśmy, po zmianie ustawienia na 4-4-2, ale ciężko jasno stwierdzić czy gdybyśmy zaczęli taką formacją od początku spotkania, to mecz potoczyłby się inaczej.

Arsenal zdecydowanie dominował w środku pola, a my tego dnia nie byliśmy dla nich równorzędnym rywalem.

Gdybyśmy oceniali współpracę Gerrarda z Lucasem tylko na podstawie tego jednego meczu, z pewnością mieli byśmy pełne prawo być zmartwieni. Były już jednak w tym sezonie mecze, w których ta dwójka spisywała się wyśmienicie.

Nie zapominajmy o tym, że ogólnie w dotychczasowych spotkaniach drużyna spisuję się bardzo dobrze, a ta dwójka ma w tym spory udział.

Arsenal postawił poprzeczkę niezwykle wysoko. Nie wydaje mi się, żeby inne mecze z czołowymi ekipami były równie ciężkie.

Oczekuję powrotu na zwycięską ścieżkę w meczu z Fulham.

Jesteśmy lepsi od nich pod każdym względem i uważam, że zagramy na poziomie nieosiągalnym dla zawodników Martina Jola.

Coutinho od pierwszych minut, oraz powrót do składu Glena Johnsona z pewnością nam pomogą.

Jestem ciekaw czy Rodgers zdecyduje, że to jest czas na przywrócenie do składu Daniela Aggera.

Jest świetnie grającym z piłką przy nodze obrońcą i z pewnością wzmocniłby naszą grę w defensywie.

Przed Rodgersem ciężka decyzja bo cała trójka obrońców, na których ostatnio stawiał radziła sobie nieźle.

Patrząc na nasz najbliższy terminarz trzeba jasno stwierdzić, że 4 z najbliższych 5 spotkań to mecze, które koniecznie trzeba zwyciężyć.

Derby Merseyside będą niezwykle trudne ale uważam, że musimy pokonać Fulham, Hull, Norwich oraz West Ham. Jeśli zdobędziemy 12–13 punktów w tych spotkaniach, wówczas w połowie grudnia będziemy w ścisłej czołówce drużyn Premier League.