05.05.2024
17:30

Osób online 1101

Sterling strzela dla Anglii

Raheem Sterling dwa razy wpisał się na listę strzelców w wygranym przez reprezentację Anglii U-21 meczu z San Marino w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Spotkanie we wtorkowy wieczór w Shrewsbury zakończyło się wynikiem 9:0.

Numer 31 Liverpoolu swoją pierwszą bramkę strzelił z niewielkiej odległości. Natomiast przy drugiej bramce Sterling popisał się cudownym lobem, z którym bramkarz San Marino nie mógł sobie poradzić. Podopieczni Garetha Southgate’a pokazali się ze świetnej strony.

Jack Robinson, który znajduje się obecnie na wypożyczeniu, także rozegrał pełne 90 minut na lewej obronie i prawie udało mu się dołożyć 10 gola w meczu. Niestety, jego mocne uderzenie na dwie minuty przed końcem spotkania zatrzymało się jedynie na obramowaniu bramki.

Poza Sterlingiem na listę strzelców wpisali się także Michael Keane, Thomas Ince, James Ward-Prowse, Danny Ings (2 razy), Carl Jenkinson i Will Hughes.

Wysoki wynik 9:0 ustanowił nowy rekord na tym poziomie rozgrywek.