05.05.2024
17:30

Osób online 993

Drużyna U-18 przegrała z Evertonem

Trafienie Jerome’a Sinclaira w ostatnich minutach meczu okazało się być tylko bramką honorową. W dzisiejszym spotkaniu Liverpool U-18 przegrał z Evertonem 1:3, a pogromcami uczniów Akademii byli Ryan Ledson, George Green oraz Courtney Duffus.

W 83. minucie Sinclair wykorzystał rzut karny, lecz the Reds nie zdołali już wyrównać wyniku meczu.

Zwycięstwo zapewniło drużynie Kevina Sheedy’ego pierwsze miejsce w tabeli Barclays Premier League U-18. Everton zagrał bardzo dobry mecz - emanował od nich spokój i pewność siebie. Ograniczyli miejsce Harry’emu Wilsonowi i szybko wymieniali piłkę miedzy sobą, wyprowadzając ją na wolne pola.

The Blues mieli także pierwszą okazję na strzelenie bramki - Joe Williams minimalnie przestrzelił z niewielkiej odległości, a piłka poszybowała nad poprzeczką.

Worek z bramkami w końcu rozwiązał się, kiedy Calum Dyson znalazł sobie trochę wolnego miejsca i dograł do Ledsona, który wygrał pojedynek z obrońcami Liverpoolu - Danielem Cleary’em oraz Connorem Randallem.

Everton był zdeterminowany, aby podwyższyć wynik meczu, lecz to Liverpool miał okazję na trafienie do siatki rywali. Wilson minął zawodników the Blues i dograł piłkę do kolegów z drużyny, lecz niebezpieczeństwo zostało szybko zażegnane.

Chwilę później Everton dostał okazję na strzelenie gola z rzutu wolnego. Green, kapitan zespołu, posłał piłkę do siatki, a Andrew Firth, bramkarz Liverpoolu, nie miał szans na obronę tego strzału.

Po stracie drugiego gola Liverpool wziął się do roboty, zacięcie atakując przeciwnika. Jednakże Everton szybko podwyższył wynik spotkania. Po raz kolejny Dyson popisał się kapitalnym podaniem, zagrywając piłkę do kolegi na dalszy słupek.

Pod koniec meczu Williamsowi udzieliła się walka meczów derbowych i bardzo ostro sfaulował Pedro Chirivellę za co otrzymał czerwoną kartkę. Poturbowany zawodnik the Reds zszedł z boiska i zastąpił go Alex O’Hanlon.

Na 15 minut przed końcem meczu z boiska zszedł Adam Phillips, a jego miejsce zastąpił Sergi Canós. Hiszpan był bliski trafienia do siatki po strzale z daleka, a po tej akcji Liverpool przesunął się pod bramkę rywali.

Na siedem minut do końca meczu Harry Charsley dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Sinclair pewnie zamienił jedenastkę na bramkę, zapewniając the Reds bramkę honorową.

Skład Liverpoolu U-18: Firth, Randall, Maguire, Cleary, Brewitt, Chirivella (O’Hanlon), Wilson, Phillips (Canó), Sinclair, Ojo, Kent.