LIV
Liverpool
Towarzyski
26.07.2026
00:00
SUN
Sunderland
 
Osób online 779

Peterson przedłużył kontrakt


Pomocnik Liverpoolu – Kristoffer Peterson – przedłużył o rok swój kontrakt na Anfield Road. Zawodnik nie widzi jednak żadnych możliwości gry w pierwszym zespole, dlatego liczy na wypożyczenie. Szwedzki skrzydłowy, który przybył do Merseyside w wieku 16 lat, pokazał się już z dobrej strony na wypożyczeniu w Tranmere.

Peterson zaliczył sześć występów dla Rovers podczas swojego wypożyczenia. Zagrał w spotkaniu drugiej rundy FA Cup przeciwko Peterborough, które pokonało Tranmere 5:0.

19-letni zawodnik czeka cały czas na występ w pierwszej drużynie. Grywał już za to regularnie w zespole U-21.

Młody piłkarz jest bardzo zadowolony z nowej umowy.

– Nie wiedziałem, że podpiszę nowy kontrakt. Brendan Rodgers chciał jednak, aby tak było.

– Dzięki temu jestem jeszcze bardziej zmotywowany. Ta sytuacja jest jedną z ważniejszych, jakich doświadczyłem.

Peterson zdaje sobie sprawę, że teraz jedyną opcją dla niego są wypożyczenia.

– Chciałbym grać w pierwszej drużynie. Liverpool nie zaoferowałby mi kontraktu, jeśli nie wierzyłby we mnie.

– Pierwszym krokiem jest znowu wypożyczenie. Chcę grać regularnie w jakimś zespole.

– Może Liverpool będzie miał wobec mnie jakieś poważne plany, to wtedy zostanę.

Agent Petersona – Per Jonsson – powiedział, że wiele klubów z ligi szwedzkiej jest zainteresowane jego klientem.

– Dobrze, że Liverpool jest przekonany, co do Petersona.

– Kristoffer musi regularnie grać. Prawdopodobnie zostanie wypożyczony.

– Granie w rezerwach nie jest wystarczające. Musimy rozpatrzeć pare propozycji. Liga szwedzka jest jednym z dobrych kierunków.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

NaImieMiAdaś 24.01.2014 23:55 #
fajnie -oby nas pozytywnie zaskoczyl.
powodzenia -ale osobiscie bym wolal zeby w angli zostal , zeby tu zdobywal doswiadczenie i sie ogrywal

Pozostałe aktualności

Thompson: Liverpool potrzebuje McGinna (3)
19.06.2026 17:19, FroncQ, Liverpool echo
Micky van de Ven nie dla Liverpoolu (1)
19.06.2026 16:52, Gall1892, thisisanfield.com
Z Newcastle na inaugurację sezonu! (14)
19.06.2026 11:06, Gall1892, liverpoolfc.com
RB Lipsk odrzucił pierwszą ofertę za Diomande (21)
19.06.2026 10:23, Gall1892, thisisanfield.com
Liverpool znów uprzedził Newcastle (1)
19.06.2026 10:22, RosolakLFC, The Athletic
Poznajcie Victora Muñoza (0)
18.06.2026 23:26, Armani87, liverpoolfc.com