LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 2150

Coutinho: Uczę się każdego dnia


Podczas gdy Philippe Coutinho nie czaruje swoimi umiejętnościami na boisku, wykorzystuje on cenny czas poza nim do nauki nowych metod w radzeniu sobie z rywalami. Brazylijczyk zaprezentował niektóre ze swoich umiejętności w miniony weekend i pomógł kontynuować Liverpoolowi passę, podczas której przegrali tylko raz w 13 ostatnich meczach we wszystkich rozgrywkach.

Fani docenili serię dobrych występów Coutinho wybierając go graczem miesiąca grudnia, za co otrzymał nagrodę Standard Chartered.

Zbliża się druga rocznica jego przybycia na Anfield z Interu Mediolan i od tamtej pory uczynił znaczący postęp.

Jednak 22 – latek nie spoczywa na laurach i wykorzystuje swój czas wolny, by oglądać poczynania swoich rodaków i ulepszania swoich umiejętności, żeby móc wykorzystać je w przyszłości.

- Jestem fanatykiem piłki nożnej. Kocham wszystko związane z futbolem, zarówno grę, jak i oglądanie. W wolnym czasie staram się oglądać jak najwięcej meczów.

- Jeśli natomiast korzystam z Internetu to oglądam takich graczy jak Ronaldinho i staram się studiować jego grę. Jest jednym z moich bohaterów, tak samo jak Kaka.

- Staram się robić jak najwięcej na treningach, żeby stawać się lepszym. Oglądam DVD z występów i próbuję dostrzec gdzie popełniłem błąd lub w którym momencie mogłem podjąć lepszą decyzję.

- Rozmawiam na ten temat ze sztabem i menadżerem. Czatuję również z tatą lub rozmawiam z żoną na temat moich występów. Wszystkie rady mogą mi pomóc.

Mimo wielu niepowodzeń, które przyniosła obecna kampania, Liverpool wchodzi w drugą część sezonu 2014-15 z pozytywnym nastawieniem.

Indywidualne podejście Coutinho to poradzić sobie z każdym meczem i każdym wyzwaniem z pozytywnym myśleniem , wierząc, że taka mentalność może każdego zbliżyć do celu.

- Jestem pozytywną osobą. Czasami w piłce nożnej próbujesz dać z siebie wszystko, lecz nie wszystko idzie po twojej myśli.

- Aby przejść w życiu przez zły okres musisz trzymać się razem z najbliższymi i ciężko pracować. Możesz sprawić w ten sposób, że nadejdzie lepszy moment, takie mam podejście.

- Zawszę podchodzę do gry w pozytywny sposób, bo wierzę, że to ważne jeśli chcesz osiągnąć sukces.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (4)

jaszyn 14.01.2015 22:41 #
Ucz się ucz bo wkrótce skończy się dzień dziecka i moze być różnie z toba.
liverpool93 14.01.2015 23:07 #
Sory ale Cou to chyba ostatni zawodnik jakiego bym sprzedał. Nie liczę Gerrarda
Voy 15.01.2015 07:56 #
Jaszyn uspokój się i daj żyć !
Philippe jest dobry a będzie jeszcze lepszy !!!
Lyzwa7 15.01.2015 08:28 #
Zdaje się, że w końcu zaczął stabilizować formę.
Oby tak dalej ;)

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (7)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com