05.05.2024
17:30

Osób online 1096

Niesmak w ustach, remis na Anfield

Pomimo absolutnej dominacji na boisku w drugiej części spotkania, Liverpool nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i tylko zremisował 1:1 w pierwszym meczu półfinału Capital One Cup przeciwko zespołowi Chelsea.

Liverpool dyktował tempo gry od samego początku spotkania, jednak to The Blues uderzyli jako pierwsi. Emre Can faulował wbiegającego w pole karne Edena Hazarda, a Martin Atkinson bez chwili zawahania podyktował rzut karny dla gości.

Z jedenastu metrów piłkę w siatce pewnym strzałem umieścił sam poszkodowany i pomimo znakomitej gry, The Reds musieli odrabiać straty.

W drugiej połowie liverpoolczycy od razu rzucili się do ataku, niebieski autobus wydawał się mieć jednak bardzo mało luk. Wtedy jednak w 59. minucie piłkę przy nodze znalazł Raheem Sterling. Młody Anglik minął kilku rywali i strzałem po ziemi pokonał Thibauta Courtoisa.

The Reds nie odpuszczali do samego końca, a Courtois nie miał nawet chwili wytchnienia pomiędzy słupkami bramki znajdującej się przed legendarnym The Kop.

Podopieczni Brendana Rodgersa nie zdołali jednak zdobyć zwycięskiej bramki i pomimo znakomitej gry, boisko opuścili z ogromnym niesmakiem w ustach.

Komentarze (54)

BasistaJB 20.01.2015 22:38 #
Mourinho przez pół meczu trzymał ręce w górze, żeby jego podopieczni nie daj boże nie zapomnieli czym się gra w piłkę nożną :D
liverpool93 20.01.2015 22:39 #
Martin nie wiedziałem, że czytasz w przerwie komentarze na lfc.pl. Łokieć dla Diego był świetny. Dzięki
kubak156 20.01.2015 22:40 #
Mam bilety na mecz w Londynie . Oczekuje takiego samego widowiska tylko ze połowa naszych i nawet może być chelsea strzałów to mają kurna być bramki xD
lorakn1 20.01.2015 22:40 #
jak chcą to potrafią ;D
hubert725 20.01.2015 22:40 #
Śmieszny sędzia z tego Rowana Atkinsona...
hubert725 20.01.2015 22:41 #
mibaloo 20.01.2015 22:41 #
Jeżeli to ma tak wyglądać i niebawem wróci Sturridge to ja o resztę sezonu mogę być spokojny.

Can świetnie w obronie.

Lucas pięknie odbierał piłki a strzały Gerrarda że one nie wpadły...
dannydt 20.01.2015 22:42 #
Zabrania się dotykania piłki ręką

* nie dotyczy piłkarzy Chelsea
tartak26 20.01.2015 22:42 #
Za to "starcie" z Sakho Diego "Przerzuciłem się na Diving"
Costa powinien zostać wysłany na Diving World Cup :)
staymartyna 20.01.2015 22:42 #
cudowny mecz, szkoda że sędzia był bardziej po ich niż naszej stronie. myślę, że remis to za mało jak na naszą grę, świetne chłopaki dobrze grali!
destrojer666 20.01.2015 22:42 #
Jakby był prawdziwy napastnik to byśmy ich spojnie pykneli
RK23 20.01.2015 22:43 #
Dlaczego Lambert i Borini siedzą cały mecz na ławce? przecież są w gazie :v Rodgers out!
remekiusz 20.01.2015 22:43 #
Autobus na Stamford już na nas czeka
8maciej8 20.01.2015 22:43 #
Będzie skrót Martin Atkinson vs Liverpool FC? Brawo Liverpool!
liverpool93 20.01.2015 22:44 #
Świetny gra LFC i nie ważne, że to tylko Chelsea i to w pucharze wójta.
paranormalnY 20.01.2015 22:45 #
Mourinho zamienił autobus na wygon z bydłem...
woocash 20.01.2015 22:45 #
Matrin Skrtel powinien mieć zapewniony tytuł gracza meczu do końca sezonu za łokieć na twarz tej małpy
ircek 20.01.2015 22:45 #
Pięknie zagrali! Szkoda tylko tego naciąganego karnego. Mourinho ,szkoda gadać, zwiał jak szczur do dziury! Żeby tylko ręki nie podać.
tical 20.01.2015 22:45 #
Bardzo dobry mecz, zabrakło trochę szczęścia pod bramką.

Costa to najbardziej irytujący gracz jakiego znam.
RK23 20.01.2015 22:45 #
chciałem podziękować Martinowi Skrtelowi za wyjebanie łokciem w ryj Diego Costa :v
ElvisLFC 20.01.2015 22:46 #
Najlepszy jak dotąd mecz w tym sezonie. Zazdroszcze im Courtois...
Marcel 20.01.2015 22:46 #
Kurw@ aż miło patrzeć, każdy z@pierdala ile może. W rewanżu będzie cięzko ale nie ma się co martwić na zaś, dzisiejszy występ jest jednym z najlepszych z całym sezonie. Jako, że gramy z Boltonem w FA Cup u nas połowa zawodników powinna odpocząc i za tydzień zobaczymy czy taki straszny diabel jak go malują
LUKASp 20.01.2015 22:48 #
Mimo wszystko jestem pozytywnie naładowany, można z podniesioną głową iść spać. Wraca stary dobry Live . Y N W A ! ! !
henryLFC 20.01.2015 22:48 #
Skoro Lucas potrafi tak spiąc dupe i zagrac znakomite spotkanie to moze ja w takim razie zdam tą mature:D
reddsPL 20.01.2015 22:49 #
Chelsea miała więcej szczęścia niż Costa rozumu.
AdasLFC7 20.01.2015 22:50 #
Niesmak jest ale był ładny widok dla oka jak cisnęliśmy smerfów : )
Marcel 20.01.2015 22:51 #
Nie bardzo miał kto wejść, żeby szarpać z przodu. Coutinho men of the match jego piłki i obroty z rywalami na plechach palce lizać, na ostatnie 10 minut Sterling i Coutinho już nie mieli sił i wcale się nie dziwie bo tyrali strasznie, zreszta do nikogo nie można się przyczepić. Uboga ławka niech wraca Stu i ratujemy sezon bo jest o co grać jeszcze
Robociarz 20.01.2015 22:53 #
Panie Skrtel proszę o powtórkę łokietka w Pana Costę :))))))
PUMA 20.01.2015 22:55 #
Dziś to naprawdę fajnie wyglądało, pozostało wygrać rewanż choćby dwubramkowym remisem. A finał będzie dla G8.
liverpool93 20.01.2015 22:58 #
Pierwszy raz mam dylemat, kogo wybrać na zawodnika meczu i to nie z powodu braku kandydatów a z nadmiaru!
AgentTomek 20.01.2015 22:59 #
@ReddsPL, czyli, że Chelsea miała pecha? No bo Costa to raczej rozumem nie błyszczy ;)

Było w tym meczu kilka momentów wartych zapamiętania: znakomite podania piętką Gerro, świetna akcja Sterlinga, próba loba Courtois'a, ale również cieszynka Lallany z gola, którego nie zdobył :D

Chyba wszyscy dziś na +. Coraz bardziej imponuje mi Can. Jego pierwsze występy nie wprawiły mnie w zachwyt, jak innych kibiców (rok temu po 1 meczu wszyscy wielbili Mosesa, więc nie ufam w ciemno głosowi tłumu ;)), ale ostatnimi meczami pokazuje wielką klasę. Również Skrtel zasłużył na szacunek, jako jedyny zachował koncentrację świeżo po wyrównaniu, zażegnał niebezpieczeństwo i uspokoił grę.

A za tydzień niech ani jeden uśmiech nie zagości na twarzy Costy!
Marcel 20.01.2015 22:59 #
Zawodnik meczu Skrtel wyłącznie za łokieć na Diego Coscie reszta poszła w zapomnienie
Dramedy 20.01.2015 23:01 #
Skrtel man of the match!
redhuman 20.01.2015 23:07 #
Piękny mecz. Niedosyt, oczywiście, ale to dobrze. Bo to znaczy, że wracamy. Piękne momenty, pewność w grze, wreszcie pomysłowość w ataku, wreszcie! Sturridge in i jeśli odzyska formę, to będziemy już wystarczająco kompletni. Brawo The Reds, brawo kibice, których dziś było słychać wyraźnie, brawo Brendan, bo obiecany progres następuje, literka w literkę. Cierpliwość popłaca, można patrzeć z optymizmem w drugą część sezonu jeśli będziemy grać w ten sposób.
Lyzwa7 20.01.2015 23:09 #
To teraz rezerwy na Bolton i letemy na pełnej k w rewanżu. Tylko Lallana lub Sturridge za Gerrarda.
Coutinho w końcu znalazł formę na dłużej.
Igloopolssa 20.01.2015 23:10 #
Dla mnie mimo wszystko zawodnik meczu to Can
To co robil z tymi pseudo napastnikami, te rajdy przez 60m
Gosc jest tak zajebisty ze jak dla mnie to w takiej formie moze grac u nas do 40-ki
maz78 20.01.2015 23:12 #
Fajny meczyk,jest walka,podoba mi sie ta trojka z tylu.Karny z rekawa.Fajowo,ze SG i LL oddali to na boisku(Hazard kopy do dupy dostal)za walek.Sedzie przesadzil z kilkoma decyzjami.Jak dotychczas sedziowal ok.Widocznie "The Blues"jest bogatsze.Emre Can-kozak,pewex,gracz meczu dla mnie.Jest naprawde moc.Za tydzien powroci Daniel i Wembley jest nasze,YNWA
John 20.01.2015 23:12 #
Druga połowa pełna dominacja. Chelsea po przerwie kapnęła się, że remis to maks, co mogą zrobić i im się udało. Szkoda, że Gerro w słupek, bo tylko tam ten długi Belg nie zdążył zareagować.

Świetny mecz Cana, Skrtela, Lucasa, Coutinho, Sterlinga.
Szpilu97 20.01.2015 23:15 #
Henderson z Leiva dzisiaj klasa!
slobo 20.01.2015 23:18 #
Lyzwa7-zostalo juz tylko kilka miesiecy,daj sobie spokoj,z wypisywanim ze Gerrard jest najgorszym co spotaklo Liverpool w ostatmich kilku latach.Na zakonczenie kariery napiszesz esej,o tym ze nawet Rasiak byl jasniejsza postacia PL niz on,dajac upust swoim przemyslenia.
maz78 20.01.2015 23:28 #
Popieram Cie kibicu "The Reds-slobo".YNWA
KrzysieG 20.01.2015 23:29 #
Brawo Liverpool! Brawo Brendan Rodgers! Wracamy do gry, to był znak. Pokazaliśmy charakter strzelając na 1-1. W rewanżu Mou pewnie wystawi kilku rezerwowych bo grają 4 dni po meczu z nami z City. To jest dla nas szansa na przejście do finału. Wyjdziemy na drugie spotkanie pewniejsi, silniejsi a Chelsea poczuje strach, szacunek do nas, będą czuć nasza siłe. Oby Daniel sie wykurował.
Na koniec: Brendan, nie ma od Ciebie lepszego. Wierze Ci.
PrzemekLFC7 21.01.2015 06:37 #
@Dyzio
to chyba normalne że po wygranym meczu się kogoś chwali, a po przegranym krytykuje, niektórzy trochę naginają sobie to słowo krytyka i powstają takie posty jak twój.
PrzemekLFC7 21.01.2015 06:44 #
Swoją drogą coutinho co piłkę kleił to głowa mała
Aminer 21.01.2015 08:08 #
Taki Liverpool zawsze chciałbym oglądać. Cóż za mecz brakowało tylko napastnika kilera
Lyzwa7 21.01.2015 08:25 #
Slobo- gdzie ja kiedykolwiek coś takiego napisałem?
KrzysiuYNWA 21.01.2015 08:40 #
Zajebisty mecz w naszym wykonaniu. Druga połowa Chelsea zepchnięta do totalnej ofensywy. Ale swoją drogą gdyby nie Coutinho to byśmy z przodu nie mieli prawie żadnej akcji. Co za klasa !
slobo 21.01.2015 10:14 #
Lyzwa7-oczywiscie,ze przejaskrawiam.Jednak doskonale wiesz,podobnie jak inni sledzacy Twoje wpisy,o co mi chodzi.
Lyzwa7 21.01.2015 11:26 #
Nie moja wina, że Lallana lepiej gra pressingiem, jest mobilniejszy i lepiej współpracuje ze Sterlingiem i Coutinho niż Steven.
Nie moja wina, że Gerrard sporo stracił na dynamice i zwrotności.
Grać powinni najlepsi dostępni gracze, najlepiej ze sobą współpracujący i pasujący do stylu gry.
No i nie moją winą jest, że Gerrard ma prawie 35 lat i już nie daje rady w każdym meczu.

Z resztą co ja się będę tłumaczył.
Szpilu97 21.01.2015 17:27 #
Lyzwa... tak jak Ty pewniej czujesz się idąc ulicą w nocy z ojcem to taką samą rolę odgrywa Steven w zespole, wszyscy wiedzą że mają ze sobą fantastycznego kapitana i nawet samo pokazanie się z dobrej strony przy Gerrardzie jest marzeniem każdego młodzika w zespole, to jest taka motywacja dla nich a dodając do tego genialne i sprytne zagrania Gerrarda piętką nikt na tym nie traci bo chyba nikt nie ma wątpliwości że Gerrard potrafi zaczarować piłkę :)
Lyzwa7 21.01.2015 22:03 #
W jaki sposób mam się czuć pewniej idąc z ojcem? I to mi pisze gościu urodzony prawdopodobnie w 1997... 8 lat po mnie.

Well, obecność Gerrarda jakoś nie natchnęła ich w pierwszej połowie sezonu, a raczej im przeszkadzała(na tej konkretnej pozycji)

Salah odmawia wywiadu i zaskakuje w mediach  (29)