05.05.2024
17:30

Osób online 1390

U-18 odpadają z FA Youth Cup

Zespół Liverpoolu do lat 18 w piątkowy wieczór został wyeliminowany z FA Youth Cup. Ulegli Birmingham City 3-2, odpadając po dogrywce. Młodzi The Reds zakończyli wyścig po trofeum na 5 rundzie.

Przebłyski Jerome'a Sinclaira pozwoliły The Reds na prowadzenie do przerwy. Jednak tuż przed gwizdkiem kończącym 1 część spotkania, George O'Neill zdołał wyrównać.

Potem na prowadzenie wyszli zawodnicy Birmingham. Stało się to za sprawą Sama Deadfielda. Jednak The Reds pozostali niezłomni. 13 minut przed końcowym gwizdkiem gola na wagę remisu zdobył Ovie Ejaria.

Mecz został rozstrzygnięty dopiero w dogrywce. Chwile wcześniej zegar wyświetlał 100 minutę meczu. Kieran Dunbar wbiegł w pole karne Liverpoolu i spokojnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Jordan Rossiter już po rozpoczęciu spotkania prezentował solidny poziom. Grał pewnie, pokazywał siłę na boisku. Był architektem Liverpoolu, dyrygował grą w środku pola.

Adam Phillips mógł wpisać się na listę strzelców jako pierwszy, po tym jak dostał podanie od Wilsona. 17-latek nieznacznie jednak chybił.

Wtedy do głosu doszedł Sinclair. Jego tempo prowadzenia piłki i dryblingi były nie lada problemem dla obrońców Birmingham. Strzelając pierwszego gola, popisał się wykończeniem, którego nie powstydziłby się Robbie Fowler.

Zawodnicy Liverpoolu przeważali, lecz Birmingham zdołało wyrównać jeszcze przed przerwą. Po przerwie wyszli na prowadzenie. Bramkę strzelił O'Neill.

Ojo posłał piłkę w pole karne, lecz ta stała się łupem bramkarza. Nastał okres dominacji The Reds. w 77 minucie Sergi Canos i Phillips rozegrali piłkę, a tą przejął Ejaria i strzelił nie do obrony. Było 2-2.

Przed końcem regulaminowego czasu gry obie drużyny miały jeszcze okazje bramkowe. Ojo zagrał futbolówkę w pole karne. Był tam Ejaria, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Swoją szansę mieli też zawodnicy Birmingham. Kyle McFarlane strzelił także nie trafił w bramkę przed końcowym gwizdkiem.

Zakończył się regulaminowy czas gry. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W 103 minucie dogrywki gola na wagę awansu strzelił Khaellem Bailey.

Skład Liverpoolu U-18: Firth, Whelan, Hart, Chirivella, Brewitt (Alexander), Rossiter (Madger Gomes), Canos, Phillips, Sinclair (Ejaria), Wilson, Ojo.