Osób online 1140

Gerrard: Kocham Liverpool


Steven Gerrard w ciągu swojej kariery grał zarówno na tych największych, jak i najnowocześniejszych stadionach na całym świecie. Był świadkiem niesamowitej atmosfery, którą mogą wygenerować lokalni kibice. Anglik jest jednak zdania, że „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.

W poprzedni weekend kapitan the Reds po raz ostatni rozegrał mecz na Anfield, tuż przed letnią przeprowadzką do LA Galaxy, która zakończy jego niezwykłą, trwającą 17 lat karierę w Liverpoolu.

Zarówno dzięki występom w barwach narodowych jak i klubowych Gerrarda miał okazję wyruszyć w długą podróż dookoła świata, podczas której rozgrywał spotkania na najlepszych obiektach piłkarskich na ziemskim globie.

Jednakże najwięcej cennych wspomnień Anglika pochodzi z Anfield, z obiektu, który zawsze będzie zajmował szczególne miejsce w jego sercu.

- To mój ulubiony stadion – powiedział Gerrard.

- Widziałem wiele większych obiektów niż ten, na których również panowała wspaniała atmosfera. Są wielkie kluby, poza tym w którym grałem, ale większość moich najpiękniejszych wspomnień i emocji pochodzi właśnie stąd.

- Oczywiście mam też kilka złych, z którymi będę musiał sobie poradzić. Jednakże jedne z najlepszych wieczorów i występów miały miejsce tutaj. Anfield zawsze będzie zajmowało szczególne miejsce w moim sercu.

- Pamiętam półfinał z Chelsea w Lidze Mistrzów.

- Zwykle gdy wychodzisz na murawę, aby się rozgrzać przed meczem, stadiom jest wypełniony w 1/4 i powoli się zapełnia.

- Ale z Chelsea, gdy wyszliśmy 45 minut przed rozpoczęciem spotkania, na trybunach zawrzało. Nigdy jeszcze nie doświadczyłem takiej atmosfery i gwaru.

- Emocje, które obudziły się we mnie tamtego wieczoru były niesamowite.

Gerrard zamierza opuścić drużynę, mając na koncie 709 występów w barwach klubowych, oraz 185 bramek. 34-latek dzierżył opaskę kapitana przez 12 sezonów.

- Grając w Liverpoolu spełniłem wszystkie swoje marzenia z wyjątkiem wygrania Premier League.

- Jest to jedyna rzecz, której żałuję. Ale jak już powiedziałem udało mi się osiągnąć z klubem bardzo wiele, co pozwala mi żyć z faktem braku 1 miejsca w ligowej tabeli.

- Gdy wróciłem do domu i wiedziałem, że zostanę kapitanem Liverpoolu, poczułem się jak najszczęśliwsza osoba na świecie.

- Dorastanie w tym zespole było dla mnie czymś wyjątkowym. Zawsze walczyłem o zwycięstwo, a im bardziej czegoś nie mogłem mieć, tym bardziej tego pożądałem.

- Obecnie jestem zadowolony w 99% z mojej kariery. Na pewno będę często o niej wspominał.

Gerrard przenosząc się do Stanów Zjednoczonych nie tylko opuści drużynę, ale również miasto w którym dorastał.

Kapitan the Reds zapytany o to, co czyni klub oraz mieszkańców Liverpoolu tak wyjątkowymi, odpowiedział: „Wszyscy tutaj bardzo przypominają mi mnie samego, stąd pochodzi cała moja rodzina”.

- Czuję się tutaj bardzo dobrze. Uwielbiam przebywać wśród fanów oraz mieszkańców. Uważam, że to miasto ma w sobie coś wyjątkowego. Mamy wiele atrakcji turystycznych, a także miejsc, w których można miło spędzić czas.

- Zawsze będę przywiązany do Liverpoolu, dzięki któremu jestem tym kim jestem. Tutejsza ludność dała mi niesamowite wsparcie. Jest to dla mnie wyjątkowe miejsce.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

Kavadro 23.05.2015 17:00 #
My Ciebie też.
żółtoczerwony 23.05.2015 17:48 #
W momencie o mistrzoswie przypomniał mi sie ubiegłoroczny sezon, mecz z City, a właściwie już po meczu i Gerrard ostrzegający kolegów, że to jeszcze nie koniec. Ileż wtedy było ducha i determinacji w tej drużynie, pierwszy raz zrobiło mi się tak żal że jednak nie zdobyliśmy tego mistrzostwa, że Gerrard nie podniósł tego pucharu, może dlatego że dopiero teraz sobie uświadomiłem jak blisko byliśmy.

Pozostałe aktualności

Reprezentacja Węgier liczy na wsparcie kibiców  (0)
17.06.2024 18:57, Wiktoria18, thisisanfield.com
Suárez: Darwin to wspaniały facet  (0)
17.06.2024 12:32, AirCanada, thisisanfield.com
Jutro poznamy terminarz na nowy sezon  (1)
17.06.2024 12:07, AirCanada, liverpoolfc.com
Keane: Nie sądzę, by Trent sobie poradził  (0)
17.06.2024 09:05, RosolakLFC, thisisanfield.com
Gakpo: To był trudny mecz  (1)
16.06.2024 17:47, A_Sieruga, liverpoolfc.com
Skład na start przygotowań do nowego sezonu  (0)
16.06.2024 11:59, Bartolino, thisisanfield.com