LIV
Liverpool
Premier League
31.08.2025
17:30
ARS
Arsenal
 
Osób online 1911

Ilori: Cieszę się, że dostanę szansę


Tiago Ilori, portugalski obrońca młodzieżowej drużyny Portugalii do lat 21, oraz Liverpoolu wyjawił że cieszy się z wypożyczenia do Aston Villi i możliwości sprawdzenia swoich sił na najwyższym szczeblu Premier League.

Ilori, przybył na Anfield w lecie 2013 za kwotę 7 milionów funtów, lecz nie zdołał póki co włączyć się do poważnej walki o podstawową jedenastkę.

Portugalczyk udał się na roczne wypożyczenie do klubu z Birmingham, z opcją wykupu zawodnika po sezonie.

Liverpool w ramach tej umowy, otrzyma milion funtów, a w razie transferu definitywnego kwota będzie oscylowała w granicach od 6 do 9 milionów, w zależności od liczby występów.

Ilori, którzy otrzymał koszulkę z numerem 2, wyjawił że poczuł ulgę, kiedy dowiedział się że jest w planach Tima Sherwooda na ten sezon i będzie miał szansę pokazać się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii.

- Wszystko działo się w ostatniej chwili, dlatego bardzo się cieszę że jestem tutaj i będę grał. Nie powiem, że wiem wszystko o historii Aston Villi, ale bez wątpienia są klubem z historią - mówi Portugalczyk, w wywiadzie dla AVTV.

- Od zawsze marzyłem, żeby zagrać w Premier League, dlatego przeniosłem się do Liverpoolu. Jestem szczęśliwy, że to The Villans uwierzyli we mnie i dali mi szansę żeby udowodnił co potrafię.

22 - latek, który odrzucił ofertę przenosin do Sunderlandu, tuż przed tym jak zaakceptował propozycję z Villa Park, zasiadł trzykrotnie na ławce rezerwowych, lecz nie udało mu się w nich zadebiutować.

Urodzony w Londynie obrońca, który przeniósł się do Anglii ze Sportingu Lizbona, był w poprzednich sezonach wypożyczony do zespołu z Granady, oraz Bordeaux.

Ilori mówi, że nie może się już doczekać współpracy z Timem Sherwoodem.

- Ma reputację trenera, który wierzy w młodych zawodników i jest to jedna z przyczyn, dla których przeniosłem się do AV - kończy swoją wypowiedź młody obrońca.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Razack 10.09.2015 12:20 #
Micah Richards, Jores Okore, Ciaran Clark, Joleon Lescott, Phillipe Senderos i Ilori. Szalenie ciężko będzie miał wskoczyć na pozycje srodkowego obrońcy podstawowej jedenastki Villans Trzymam kciuk Tiago....

Pozostałe aktualności

Tsimikas blisko przeprowadzki do Rzymu (0)
26.08.2025 08:49, AirCanada, The Athletic
Rezerwy przegrywają 2:3 z Burnley (0)
26.08.2025 08:20, AirCanada, liverpoolfc.com
Van Dijk: To cudowne trzy punkty (0)
26.08.2025 07:56, PiotrKukczynski1992, liverpoolfc.com
Liverpool z nowym strzeleckim rekordem (0)
26.08.2025 07:44, AirCanada, liverpoolfc.com
Statystyki (0)
26.08.2025 07:25, AirCanada, Sky Sports
Slot wyjaśnia nieobecność Mac Allistera (0)
26.08.2025 07:16, AirCanada, liverpoolfc.com