Klopp przyciąga fanów na Anfield
Po objęciu przez Jürgena Kloppa stanowiska menedżera the Reds zanotowano zwiększoną ilość pochodzących z Niemiec turystów, którzy odwiedzają stadion swoich ulubieńców.
- Wraz z przybyciem niemieckiego szkoleniowca zanotowaliśmy wzrost liczby fanów pochodzących z jego ojczyzny - wyjawił menedżer ds. turystyki LFC Tom Cassidy.
- W tym tygodniu zajmowałem się grupą 55 niemieckich turystów przysłanych przez jedną z firm. Wiem, że mogli przybyć niezależnie od obecności Kloppa, jednakże zainteresowanie jego osobą jest widoczne.
Jak wynika z danych statystycznych Visit Britain w północno-zachodnej Anglii aż 1 na 10 zwiedzających bierze czynny udział w meczach piłkarskich. Badania wykazały, że w 2014 roku grupa 800 tys. przyjezdnych zakupiła bilety i wydała na pobyt łącznie 684 miliony funtów.
- Klopp to bardzo charyzmatyczna osoba. Gdziekolwiek pojawia się wzbudza sobą zainteresowanie. Wspaniale jest mieć go w Liverpoolu - dodał Cassidy.
Komentarze (1)