LIV
Liverpool
League Cup
06.02.2025
21:00
TOT
Tottenham Hotspur
 
Osób online 1642

Klopp o początkach Kariusa


Jürgen Klopp przyznaje, iż Loris Karius ma kilka elementów do poprawy w swojej grze, lecz jednocześnie jest zadowolony z czterech pierwszych występów młodego bramkarza.

Letni nabytek Liverpoolu odnotował swoje pierwsze czyste konto w Premier League, podczas zremisowanego meczu przeciwko Czerwonym Diabłom.

Mimo iż, Niemiec uparł się, by jego rodak kontynuował występy w pierwszym składzie, to boss czuje się zadowolony z postawy Kariusa między słupkami.

– To bardzo dobry początek, tak to wygląda – powiedział o pierwszych występach Kariusa.

– Przyglądaliśmy się mu od dłuższego czasu, w szczególności przez ostatnie dwa lata, gdy grał w Bundeslidze, był niesamowity. Trzeba pamiętać, że to wciąż młody chłopak, tym bardziej na tej pozycji.

– Zbiera doświadczenie, lecz oczywiście to nabyte w Premier League to coś innego. Czym innym jest gra generalnie w lidze, a czym innym styl gry w meczach o specjalną stawkę.

– Oczywiście, że musi się doskonalić i potrafi to zrobić, lecz jestem zadowolony z jego początków, i wszystko jest dobrze.

– Nie było perfekcyjnie. Była jedna sytuacja przeciwko Manchesterowi z udziałem Dejana Lovrena i Lorisa. Chodzi o to podanie, ale takie rzeczy się zdarzają – kontynuował.

– Więcej poważnych błędów zdarza się innym bramkarzom z dużo większym doświadczeniem. Jeśli chcesz mieć golkipera, który rozegra czasem akcję, podejmujesz ryzyko, że piłka czasem odbije się w innym kierunku.

– To wszystko, ogólnie jest OK – zakończył.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

Abemadło 20.10.2016 16:05 #
Wiec jednak Jurgen czyta forum ;p
Shinoda 20.10.2016 18:22 #
Jak to dobrze, że Jurgen jest z nami. Loris murawa, Szymek ława.

Pozostałe aktualności

Slot przed rewanżowym meczem z Kogutami  (0)
05.02.2025 12:52, Klika1892, liverpoolfc.com
Alexander-Arnold nie zagra w meczu z Kogutami  (4)
05.02.2025 11:55, AirCanada, liverpoolfc.com
Neville o walce o tytuł Premier League  (3)
05.02.2025 11:35, B9K, Liverpool Echo
Statystyki przed meczem z Tottenhamem  (0)
05.02.2025 10:34, FroncQ, liverpoolfc.com
Ciąg dalszy problemów Tottenhamu  (0)
05.02.2025 09:36, RosolakLFC, Liverpool Echo
Tsimikas przed meczem z Tottenhamem  (0)
04.02.2025 23:48, FroncQ, liverpoolfc.com
Mrozek wypożyczony do Forest Green Rovers  (3)
04.02.2025 19:45, BarryAllen, liverpoolfc.com