Osób online 1098

Klopp o meczu z West Bromem


Jürgen Klopp uważa, że kolejny ligowy przeciwnik Liverpoolu, West Bromwich Albion, nie przyjedzie na Anfield na straconej pozycji. Niemiec uważa, iż jego drużyna nie może zlekceważyć rywala, jeśli myśli o zdobyciu 3 punktów.

The Reds mogą poszczycić się serią 8 meczów bez porażki biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Jednak zespół Tony'ego Pulisa przegrał w tym sezonie tylko dwa razy.

Menadżer The Reds uważa jednak, że jego piłkarze będą dobrze przygotowani na to spotkanie.

- Już kilka razy w tym sezonie to pokazaliśmy. Zawsze mamy plan na to, jak rozpracować rywala - mówi Klopp.

- West Brom ma swój styl. Pulis jest bardzo doświadczonym trenerem, a jego zespoły potrafią zaskakiwać.

- W tym sezonie nie doświadczyliśmy zbyt wielu potknięć, lecz to nie znaczy, że nie mamy nad czym pracować.

- Zawsze przygotowujemy się do określonego meczu w inny sposób. Nie uważam, by poprzednie spotkania miały wielki wpływ na potyczkę z West Bromem.

W zeszłym sezonie The Reds 2 razy remisowali z West Bromem. Klopp twierdzi, iż rozwój drużyny jest widoczny, lecz powinien ciągle następować. Dodaje też, że właściwa mentalność będzie kluczowa do wygrania tego pojedynku.

- Zespół na pewno w jakimś stopniu się rozwinął. Ja chcę jednak, by to trwało dalej. Kluczowym faktem jest to, iż teraz wiemy dużo więcej o własnej sile i słabościach. Wiemy, nad czym należy się skupić, co poprawić.

- Piłka nożna nie działa jak na przykład kolarstwo. Przegrasz jedne zawody, skupiasz się na następnych w ten sam sposób. Robisz ciągle to samo.

- Jednak w naszej dyscyplinie sportu wszystko działa inaczej. Mamy wiele wyzwań do pokonania. Zawsze trzeba pilnować, by drużyna posiadała odpowiednią mentalność. To bardzo ważne.

- Jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli, jeśli jesteśmy sfrustrowani, musimy to wykorzystać, pracować jeszcze ciężej by wrócić do formy. Chcemy wygrywać, to jedyny powód dla którego wyjdziemy w sobotę na murawę.

- By to osiągnąć, musimy być przygotowani na walkę przez 95 minut. Nie będziemy mieli zbyt wiele wolnych przestrzeni na boisku. Wszyscy wiedzą, jak broni zespół West Bromu. Musimy też uważać na ich stałe fragmenty gry. To ich mocna strona. Każdy w lidze to wie.

- Jeśli chcemy liczyć się w walce o najwyższe miejsca, nie możemy korzystać tylko ze sprzyjających nam okoliczności. Musimy być pewni swego, skoncentrowani przez cały sezon.

Klopp spodziewa się, iż drużyna Pulisa będzie chciała uprzykrzyć życie The Reds poprzez duszenie ataków w zarodku oraz wybijanie zespołu z Anfield z rytmu.

- West Brom to bardzo doświadczona drużyna prowadzona przez doświadczonego trenera. To oznacza, że nie przyjadą tutaj na straconej pozycji.

- Wyjdą na murawę, by walczyć o 3 punkty i ja to szanuję. Musimy znaleźć sposób, by im to uniemożliwić. Musimy zaciekle walczyć, lecz z drugiej strony wykazać się także pewną dozą cierpliwości.

- Ich obrona będzie starała się wybić nas z rytmu. Przeszkadzać nam w taki sposób, by doprowadzić nas do frustracji.

- To nie będzie łatwy mecz, lecz jeśli chcemy bić się o najwyższe cele, takie mecze trzeba wygrywać.

- Wczesny gol na pewno by pomógł, trzy wczesne bramki z reguły bardzo pomagają. Jednak takie rzeczy zbyt często się nie zdarzają. Są doświadczeni, dobrze przygotowani do gry obronnej.

- Warto też wspomnieć o ich stałych fragmentach gry, są na najwyższym poziomie. Będą dążyli do tego, by wywalczyć ich jak najwięcej. Nasz styl znacząco różni się od ich stylu. Teraz należy przygotować się na ciężki bój i znaleźć sposób na wyjście zwycięsko z tej konfrontacji.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com