PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1094

Can o swojej pozycji na boisku


Emre Can jest zadowolony ze swojej nowej, ofensywniejszej i 'groźniejszej' roli w samym sercu środka pola Liverpoolu. Mówiąc również o celach na przyszłość, oznajmił, iż cały zespół pragnie zagrać w następnym sezonie w europejskich pucharach.

Reprezentant Niemiec uporał się z problemem z kontuzją, która przytrafiła mu się na początku tej kampanii i w ostatnich sześciu ligowych spotkaniach wystąpił od pierwszego gwizdka w każdym z nich.

22-latek gra obecnie na pozycji przed Jordanem Hendersonem. Nie tak, jak w poprzednim sezonie, gdy był najgłębiej ustawionym piłkarzem w linii pomocy Czerwonych.

Jednak jest to zmiana, która podoba się Niemcowi.

- To inna rola niż ta, w tamtym roku, kiedy grałem jako szóstka – powiedział w wywiadzie dla SkySports.

- To była bardziej nadzorująca pozycja. Teraz mogę więcej atakować, a moim celem jest zanotowanie większej ilości trafień i asyst. Myślę, że to do mnie pasuje, ponieważ lubię pobiec do przodu i być niebezpiecznym.

Dla Cana to nie jest nowość, że wystawiają go na różnych pozycjach. Podczas swojej krótkiej kariery w Merseyside, grał już w roli stopera i prawego obrońcy.

Pomocnik uważa, iż możliwość gry na wielu, różnych pozycjach pomogła mu się rozwinąć jako piłkarzowi.

- Bardzo dobrze było się dowiedzieć jak budować grę, to było dla mnie bardzo ważne – stwierdził.

- Cieszyłem się grą na tamtych pozycjach, ale w środku pola czuję się jak w domu. Po prostu lubię tam być.

Występy Cana dla Liverpoolu pomogły the Reds zwiększyć liczbę meczów z rzędu bez porażki do 14 i wspiąć się na drugie miejsce w tabeli Premier League.

Ani podopieczni Kloppa, ani liderzy ligi – Chelsea – nie grają w tym roku w europejskich pucharach. Can wierzy, że to może okazać się korzystne dla Czerwonych w ich drodze do zdobycia trofeum i zakończenia sezonu w TOP4.

- Mamy więcej czasu na treningi i dzięki temu możemy próbować wielu rzeczy – dodał.

- Oczywiście, każdy z nas wie, że chcemy grać w europejskich pucharach. To musi być nasz cel.

- Wciąż możemy poprawić grę, mamy jeszcze sporo aspektów nad którymi będziemy pracować.

- Jest jeszcze wczesny etap tego sezonu i musimy myśleć o każdym meczu, ale to jasne, iż grając dla takiego klubu jak Liverpool, zawsze mierzy się w zdobywanie tytułów.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rusza nowy projekt LFC Foundation w Etiopii (0)
01.07.2025 19:22, Bartolino, liverpoolfc.com
Rozmowy o transferze Núñeza do Napoli trwają (8)
01.07.2025 17:08, Wiktoria18, thisisanfield.com
Robertson niezdecydowany w sprawie przyszłości (3)
01.07.2025 15:55, Maja, thisisanfield.com
Podejście Slota do pre-seasonu (2)
01.07.2025 12:53, BarryAllen, thisisanfield.com
Styl gry Wirtza i jego chemia z Frimpongiem (3)
30.06.2025 19:39, Tomasi, liverpoolfc.com