LIV
Liverpool
Premier League
21.02.2024
20:30
LUT
Luton Town
 
Osób online 731

Trybuna ku czci Dalglisha


Liverpool Football Club ogłosił, że trybuna nosząca dotychczas nazwę Centenery Stand zostanie przemianowana na Kenny Dalglish Stand, żeby uczcić jedną z największych legend klubu na 125. rocznicę jego powstania.

Decyzja została podjęta przez właścicieli i ogłoszona przez Johna W. Henry'ego. Nazwanie trybuny imieniem byłego szkockiego zawodnika i managera the Reds ma być uhonorowaniem jego wkładu w sukcesy klubu.

Związek Dalglisha z Liverpoolem trwa już niemal od 4 dekad. Szkot przyszedł do Merseyside w 1977 roku z Celticu, a obecnie jest dyrektorem klubu.

Liverpool ma szczęście do legend, ponieważ wiele postaci odcisnęło olbrzymie piętno na historii zespołu. Klub każdego stara się docenić i uhonorować. Dziedzictwo Dalglisha jest jednak wyjątkowe nie tylko ze względu na sukcesy, które odnosił, ale również fakt, że dokonywał tego w różnych dziedzinach.

W sumie Dalglish zaliczył dwa bardzo udane okresy w klubie, jako piłkarz i jako manger. Zagrał w 515 spotkaniach, w których strzelił 172 gole. Ośmiokrotnie wygrywał mistrzostwo Anglii, 3 razy Puchar Europy, 2 razy Puchar Anglii, 5 razy Puchar Ligi i raz Superpuchar Europy.

Jego pozaboiskowe działania pozostają niezmierzone. Odegrał bardzo ważną rolę po katastrofie na Hillsborough, kiedy to przez lata pomagał rodzinom, które utraciły swoich bliskich.

W 2005 roku razem z żoną powołali "Marina Dalglish Appeal" - organizację charytatywną, która pomaga chorym na raka w Merseyside.

Wartości, które reprezentuje Dalglish są uosobieniem "The Liverpool Way" czyli swoistego etosu klubu, dlatego jego właściciele tak bardzo go szanują.

- On jest dziedzictwem Liverpoolu i żywym przykładem na to, że mamy w historii wiele wspaniałych postaci. Na pewno niejedna z nich zasługiwałaby na takie wyróżnienie jakim jest nadanie trybuny jego imieniem - powiedział o Dalglishu John W. Henry w imieniu Fenway Sports Group.

- W Kennym mamy jednak osobę, która jak nikt inny przyczyniła się do wielkości tego klubu, dlatego musimy go uhonorować w należyty sposób.

- Jest wyjątkowy nie tylko w Liverpoolu, ale w całej Anglii. To co osiągnął jako piłkarz i jako trener, te wszystkie sukcesy i trofea... to mówi o nim wszystko!

- A jednak jego zasługi dla klubu są o wiele większe niż strzelone bramki, zdobyte punkty i trofea, które pomógł nam zdobyć. On reprezentuje najlepsze wartości Liverpoolu.

- Jego zaangażowanie i pomoc rodzinom ofiar, a także klubowi i miastu po tragedii na Hillsborough przewyższa wszystkie sportowe sukcesy.

- On jest synonimem naszego klubu, naszego domu i naszego miasta - Liverpoolu. Teraz będzie to jeszcze bardziej widoczne i wręcz namacalne.

Nie znamy jeszcze daty oficjalnej zmiany nazwy trybuny, ale na pewno odbędzie się to w tym roku.

Prezes Liverpoolu Tom Werner dodał:

- Wiemy, że ten gest wprawi Kenny'ego w zakłopotanie, ponieważ jest on bardzo skromny i zawsze stara się pomniejszać swoje zasługi dla klubu. Ale zbliżajamy się do obchodów 125-lecia klubu i to jest właściwy czas do uczczenia tych, którzy wnieśli najwięcej do jego historii. On i jego rodziną muszą wiedzieć, jak wielkim honorem jest móc nazwać trybunę jego imieniem. Ono znaczy tak wiele dla tak wielu i przynosi sławę całemu Anfield.

- Służy temu klubowi od dziesięcioleci i zawsze powtarza, że dobro zespołu ważniejsze jest od dobra jednostki. Ten gest nie ma za zadania go wyróżnić spośród innych, a jedynie uhonorować jego imię, które jest dla nas synonimem wartości, którymi się kierujemy. Jego imię uosabia wszystko to, z czego jesteśmy dumni i dlaczego identyfikujemy się z Liverpool Football Club - zakończył Werner.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Sobi 04.05.2017 20:05 #
Trochę dziwne że ten artykuł przeszedł bez wiekszego echa
Ja jestem jak najbardziej za!
YNWA

Pozostałe aktualności

Klopp z rokiem przerwy. Agent potwierdza  (0)
21.02.2024 16:15, Margro1399, thisisanfield
Lista najbliższych meczów bez Alissona  (6)
21.02.2024 13:57, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Przedstawienie rywali: Luton Town  (0)
21.02.2024 13:39, Redbeatle, liverpoolfc.com
Jürgen Klopp: Musimy żyć chwilą  (0)
21.02.2024 12:55, Agamk05, liverpoolfc.com
Salah i Núñez mogą nie zagrać z Luton  (24)
21.02.2024 10:12, Bajer_LFC98, The Athletic
Boss przed meczem z Luton Town  (0)
20.02.2024 22:20, Bartolino, liverpoolfc.com