Osób online 896

Lucas: LFC na zawsze w sercu


Wprawdzie Lucas twierdzi, że dekada w Liverpoolu minęła w jego odczuciu bardzo szybko, to jednak w trakcie tych 10 lat Brazylijczyk nie tylko zebrał mnóstwo wspaniałych wspomnień, ale nawiązał również wiele trwałych więzi przyjacielskich.

Dokładnie dzisiaj mija 10 lat od momentu, kiedy dopełniono formalności związanych z pozyskaniem Lucasa. Zamienił on wtedy rodzinne strony na północno-zachodnią Anglię i Anfield.

Od tego dnia numer 21 zaliczył 344 występy w barwach the Reds, włączając 29 meczów z tego sezonu, w których niejednokrotnie adaptował się do roli środkowego obrońcy. Dzięki temu miał możliwość bardziej regularnych występów w drużynie Jürgena Kloppa.

W minionym miesiącu odbyła się już uroczysta kolacja, na której świętowano jubileusz piłkarski Lucasa w Liverpoolu. We wtorkowy wieczór wręczono mu natomiast Nagrodę za Wyjątkowe Zasługi na uroczystości przyznawania Nagród Piłkarzy LFC.

- Niesamowite wyróżnienie. Jestem naprawdę dumny – skomentował Lucas dla oficjalnej strony klubu.

- Chcę po prostu podziękować Liverpoolowi za umożliwienie mi przybycia do tak wielkiego klubu piłkarskiego. Grać tutaj przez dekadę to dla mnie ogromne osiągnięcie. Jestem dumny z siebie i z mojej rodziny. To coś wyjątkowego.

- Wydaje się, że to długi okres, ale szczerze mówiąc, te lata minęły bardzo szybko. Oczywiście w trakcie gorszych momentów czas leciał nieco wolniej, ale w ogólnym rozrachunku było zdecydowanie pozytywnie. Wiele się nauczyłem, a także rozwinąłem się jako piłkarz i jako człowiek.

- Liverpool to bardzo rodzinny klub. Czuję, że poznałem wiele osób i przyjaciół, którzy na zawsze pozostaną częścią mojego życia. Za to jestem szczególnie wdzięczny.

Refleksje na temat minionych 10 lat w klubie schodzą jednak na drugi plan, kiedy Lucas mówi o najbliższych zadaniach do wykonania. Liverpool potrzebuje dwóch zwycięstw w ostatnich meczach sezonu, aby mieć pewność odnośnie awansu do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Lucas jest gotowy do odegrania swojej roli w ostatnich spotkaniach tej kampanii rozgrywek. W ostatnim czasie pojawiał się w składzie bardzo często i swoją grą pomagał zespołowi w dążeniu do założonych celów.

- Czekają nas dwa prawdziwe finały. Jeśli je wygramy, to zakwalifikujemy się do Ligi Mistrzów.

- Początek sezonu był dla mnie trudny. Mimo wszystko nie przestawałem pracować, walczyć i utrzymywać się w odpowiedniej formie. Wiedziałem, że z biegiem sezonu pojawi się dla mnie szansa. To normalne, kontuzje się zdarzają, a wtedy menedżer potrzebuje alternatyw.

- Staram się pomagać najlepiej, jak potrafię. Tak samo zrobię w kolejnych meczach, które mają ogromne znaczenie dla przyszłości klubu. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie wygrać te spotkania.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skład na start przygotowań do nowego sezonu  (0)
16.06.2024 11:59, Bartolino, thisisanfield.com
Díaz z bramką i asystą dla Kolumbii  (1)
16.06.2024 11:19, Margro1399, liverpoolfc.com
Liverpool odpowiada na plotki o odejściu Van Dijka  (0)
15.06.2024 16:14, Bartolino, thisisanfield.com
Southgate mocno wierzy w Trenta  (1)
15.06.2024 13:36, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Argentyna wygrywa z Mac Allisterem w składzie  (0)
15.06.2024 12:40, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Pięć klubów zainteresowanych McConnellem  (0)
14.06.2024 22:06, B9K, thisisanfield.com