05.05.2024
17:30

Osób online 1242

Niemcy w finale, występ Cana

Reprezentacja Niemiec zwyciężyła dziś 4:1 z Meksykiem i awansowała do finału Pucharu Konfederacji. Emre Can rozpoczął mecz na ławce i wszedł na plac gry w 67. minucie, zastępując jednego z bohaterów potyczki - Leona Goretzke.

Pomocnik Schalke w pierwszym kwadransie gry, dwukrotnie trafił do siatki i zapewnił Niemcom dwubramkowe prowadzenie.

Trzeciego gola dla podopiecznych Joachima Löwa strzelił w 59. minucie Timo Werner. Meksyk stać było jedynie na trafienie Marco Fabiana w samej końcówce rywalizacji. Niemcy zdołali jednak strzelić jeszcze 4 gola, którego autorem był Amin Younes.

Mistrzowie Świata zagrają w finale turnieju z drużyną Chile, która wyeliminowała wczoraj w konkursie rzutów karnych Portugalię.