LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 515

Carragher o przyszłości Cou


Jamie Carragher stwierdził, że gdyby właściciele z Fenway Sports Group zdecydowali się teraz sprzedać Philippe Coutinho do Barcelony, to wywołaliby ‘zamieszki’.

Kataloński gigant jest przygotowany do wyłożenia za reprezentanta Brazylii ponad 100 milionów funtów.

Ale legenda the Kop, przewiduje, że the Reds, którzy zawsze byli stanowczy w sprawie transferu numeru 10, zatrzymają Coutinho na kolejny sezon.

Utrata 25-latka, podczas trudnego dla Liverpoolu okienka, byłaby, według Carraghera, ciężkim ciosem dla odrodzenia się klubu prowadzonego przez Kloppa.

- Myślę, że zostanie. Liverpool zatrzyma go na 12 miesięcy – powiedział były obrońca Czerwonych.

- Będzie chciał odejść. Któż by nie chciał? To Barcelona. Coutinho zechce założyć ich koszulkę i nie ma w tym nic złego.

- Ale nie sądzę, by teraz była jakakolwiek możliwość na sprzedanie go przez Liverpool. Nie ma szans, żeby odszedł. Uważam, iż włodarze są w takiej sytuacji, że nie mogą sobie pozwolić na jego transfer.

- To okienko nie było dobre dla Liverpoolu. Jego odejście wywołałoby zamieszki – przeciw właścicielom i klubowi.

- Nie wszystko poszło po ich myśli. Chcieli van Dijka i Keitę.

- Liverpool nie potrzebuje kasy, mają ją. Klopp nie wydał prawie nic od kiedy tu przyszedł. Liverpool posiada wiele pieniędzy, które można przeznaczyć na transfery.

- Jeżeli van Dijk byłby do kupienia, to sądzę, że wtedy właściciele zapłaciliby za niego te 50 czy 60 milionów funtów. Tak samo z Keitą.

Carragher twierdzi, iż nawet suma 100 milionów nie byłaby wystarczająca, by złamać postanowienie Liverpoolu.

- Gdy ktoś mówił na początku okienka transferowego, że trzeba dać za Coutinho 100 czy 110 milionów, odpowiadali mu, że to za dużo.

- Jednak, na obecnym rynku, kogo można tanio kupić? Boczni obrońcy kosztują po 50, 60 milionów funtów.

- Jaki sens dla Kloppa i właścicieli miałoby sprzedawanie swoich najlepszych piłkarzy? Są tu po to, by osiągać sukcesy. Klopp nie chce być tylko w TOP 4.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

CieniaS 08.08.2017 14:16 #
Carra tak często bredzi, że jak mówi że Coutinho zostaje to aż kurczę zaczynam się martwić o zatrzymanie naszego Brazylijczyka :P
Klopp12 08.08.2017 15:54 #
Taa Asensio..Real go nawet ze 200 mln nie puści ;D

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (2)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com