05.05.2024
17:30

Osób online 1074

Wijnaldum: Jesteśmy dumni

Georginio Winaldum jest zachwycony wygraną nad Arsenalem i uważa, że cała drużyna zagrała świetny mecz. The Reds w obu połowach zdobyli po dwie bramki i pokonali Kanonierów 4-0, a wyniku tego przesunęli się na drugie miejsce w tabeli.

Wijnaldum był wczoraj jedną z kluczowych postaci w zespole Liverpoolu. Według pomocnika The Reds, drużyna zagrała bardzo dobrze w każdym aspekcie gry.

- To było fantastyczne spotkanie. Wiedzieliśmy, że jeżeli zagramy z takim samym nastawieniem jak w meczu z Hoffenheim to możemy osiągnąć dobry wynik. Zdobyliśmy cztery bramki, zachowaliśmy czyste konto, więc to był naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu.

Liverpool na początku stworzył sobie bardzo dużo okazji i w 17 minucie Roberto Firmino otworzył wynik spotkania. Wijnaldum mówi, że to dzięki koncentracji i taktyki obranej na mecz z The Gunners.

- Od początku byliśmy skoncentrowani. Wiedzieliśmy jak będziemy mogli stworzyć sobie okazje i wiedzieliśmy jak mamy bronić przeciwko Arsenalowi. Drugą połowę zaczęliśmy nie najlepiej, ale po kilku minutach udało się nam opanować sytuację.

Wijnaldum ujawnił też, że trzeci gol dla Liverpoolu to sytuacja, która była ćwiczona na treningach.

- Przy bramce na 3-0 Momo był skoncentrowany na odbiorze piłki. Wiedzieliśmy, że po rzucie rożnym obrona Arsenalu nie jest jeszcze dobrze ustawiona dlatego szybkie przejęcie piłki dałoby nam szansę na kontrę. Cieszymy się, że praca na treningach daje potem właśnie takie efekty w trakcie spotkania.