05.05.2024
17:30

Osób online 1102

Raport z wypożyczeń

Siedmiu z jedenastu wypożyczonych piłkarzy mogło cieszyć się z gry w minionym tygodniu. Divock Origi ponownie znalazł drogę do bramki, a Connor Randall ma za sobą słodko gorzki wieczór.

Gra Divocka Origiego stanowiła największy pozytyw minionego weekendu, gdy Belg po raz kolejny już umieścił piłkę w siatce, mając aktualnie na koncie dwa gole w sześciu meczach.

Origi samodzielnie poprowadził linię ataku zespołu Martina Schmidta w meczu przeciwko Bayerowi Leverkusen. Wypożyczony z Liverpoolu napastnik był zdobywcą bramki wyrównującej rezultat przy stanie 0:1, a spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.

Piłkarz znalazł sobie dobrą pozycję w polu karnym, a następnie przeskoczył swojego obrońcę i umieścił futbolówkę w bramce głową. Gol ten podsumowuje dobry występ zawodnika Liverpoolu, a Wolfsburg znajduje się aktualnie na 14. pozycji w tabeli Bundesligi.

To był jeden z najlepszych i najgorszych wieczorów w karierze Connora Randalla, gdy jego zespół wygrał w sobotę 2:1 przeciwko Ross County.

Podopieczni Craiga Leveina prędko wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu, ale sam Randall nie może początku zaliczyć do najlepszych. Po dośrodkowaniu z prawej strony przez skrzydłowego drużyny przeciwnej, Connor skiksował i pozwolił zawodnikowi Ross County wyrównać rezultat spotkania.

Dobre miało dopiero nadejść, ponieważ zawodnik występujący na prawym skrzydle asystował przy zwycięskiej bramce, gdy podaniem wypuścił Jamiego Walkera w pole karne rywali.

Niestety, w sześć minut później Randall otrzymał drugi żółty kartonik i w konsekwencji pierwszą czerwoną kartkę w karierze. Hearts grali w dziesiątkę przez pozostałe 25 minut spotkania, a Randall ma na pewno nadzieję, że asysta zrównoważy jego złe uczynki i że powróci do zespołu po zawieszeniu.

Allan Rodrigues nie podniósł się z ławki rezerwowych w tym tygodniu.

W Niemczech, Ryan Kent po raz pierwszy wystąpił od pierwszej minuty w barwach Freiburga. To był prawdziwy chrzest ognia, albowiem miał miejsce przeciwko Bayernowi na Allianz Arena.

Kent zagrał 66 minut w roli tzw. „podwieszonego” napastnika, ale nie był w stanie zapobiec porażce własnego zespołu 0:5.

20-latek miał kilka przebłysków w tym spotkaniu, włączając w to strzał, który był bliski znalezienia drogi do bramki, zanim został zdjęty z boiska przy stanie 0:3

W Holandii, Pedro Chirivella pomógł Willem II zdobyć kolejne zwycięstwo, ale jego drużyna nadal znajduje się w strefie spadkowej.

To był kolejny waleczny występ hiszpańskiego pomocnika, który uzyskał najwięcej odbiorów ze wszystkich na boisku.

W Belgii, Taiwo Awoniyi pozostaje kluczową postacią w ekipie Royal Excel Mouscron. Napastnik zagrał 85 minut w zremisowanym 1-1 meczu, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

W MLS, Brooks Lennon zagrał cały mecz przeciwko Colorado Rapids, ale nie zapobiegł porażce Realu 0:1

Lennon zagrał po prawej stronie 3-osobowej formacji ofensywnej, ale przeważnie znajdował się na peryferiach wydarzeń boiskowych i nie wywarł większego wpływu na grę zespołu.

Shamal George i Toni Gomes zostali pominięci przy ustalaniu jedenastki, dlatego Jordan Williams był jedynym piłkarzem z Football League, który zagrał w miniony weekend.

Rochdale zremisowało 2:2 przeciwko Fleetwood, a on sam wystąpił w typowej dla siebie roli środkowego pomocnika. Williams może być rozczarowany, ponieważ zgubił krycie i pozwolił zdobyć bramkę zawodnikowi ekipy przeciwnej.

Z uwagi na fakt, że George został pominięty przy okazji meczu przeciwko Colchester United, bramkarz trenował w czwartek w Melwood.