LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 1209

Przerwa zimowa potwierdzona


Dwutygodniowa przerwa w lutym sprawi, że pięć spotkań ligowych zostanie rozegranych w jeden weekend, a kolejnych pięć w drugi. Football Association, Premier League oraz EFL ogłosiły nową doroczną przerwę w środku sezonu, która wejdzie w życie od edycji 2019/2020.

Przerwę zimową zaplanowano na luty, jednak kalendarz ligowy zostanie skonstruowany w taki sposób, by nadal mecze odbywały się w każdy weekend. W pierwszym tygodniu odbędzie się pięć spotkań, a dalszych pięć tydzień później.

Aby zrobić miejsce na taką przerwę FA zdecydowało się na przeniesienie meczów piątej rundy Pucharu Anglii na środek tygodnia. Dodatkowo od sezonu 2019/2020 zniesione zostaną mecze rewanżowe na tym etapie rozgrywek, a w zamian zastosowane zostaną dogrywki i ewentualne rzuty karne.

Na trzech szczeblach EFL rozgrywki pozostaną bez zmian, a podczas przerwy zimowej w Premier League wystąpią wszystkie 72 zespoły Championship, League One i League Two.

W styczniu 2018 roku FA potwierdziło, że zwiększy ponad dwukrotnie nagrody finansowe w Pucharze Anglii. Owa „istotna podwyżka” w tych najstarszych rozgrywkach klubowych na świecie znajdzie przełożenie dla każdego z klubów na każdym etapie zmagań.

– To niezwykle ważna chwila dla angielskiej piłki nożnej, która, jak wierzymy, wpłynie pozytywnie tak na kluby, jak i reprezentację – powiedział dyrektor wykonawczy FA, Martin Glenn. – To żadna tajemnica, że mamy bardzo napięty grafik i w ostatnich latach ciężko pracowaliśmy nad wypracowaniem stosownego rozwiązania.

– Dzisiejszy komunikat dowodzi, że futbol dla dobra dyscypliny potrafi się zjednoczyć. Udało nam się nie tylko dać zawodnikom zasłużoną przerwę, ale też zachować ukochane przez kibiców mecze w okresie świątecznym.

– Jako że zbliżają się letnie turnieje reprezentacyjne, jesteśmy pewni, że i w tym aspekcie zimowa przerwa przysłuży się zawodnikom.

Richard Scudamore, prezes wykonawczy Premier League powiedział: – Dyskutowaliśmy nad kalendarzem rozgrywek z FA i EFL przez ostatnich kilka miesięcy, włączając to wspólne prace nad tym, jak zmniejszyć napiecie grafiku, przy jednoczesnym utrzymaniu przysłowiowej piłki w grze przez cały sezon Premier League, a do tego dać zawodnikom trochę wolnego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku naszej pracy, która przede wszystkim zapewni kibicom, tak na stadionach, jak i przed telewizorami, emocje w każdy weekend Premier League.

Shaun Harvey, EFL dyrektor wykonawczy dodał: – Bardzo dobrze, że przez ostatnie miesiące prowadziliśmy te pozytywne, użyteczne rozmowy i że byliśmy w stanie upewnić się, że nasze warunki zostaną przyjęte bez żadnych poprawek.

– W pełni rozumiemy i wspieramy wymagania i życzenia kolegów z innych rozgrywek dotyczące wprowadzenia śródsezonowej przerwy. Mamy nadzieję, że pozwoli ona zawodnikom na odpowiednie nabranie sił, co da pozytywny wpływ na samych formę zawodników i występy drużyn, jak to zaplanowano.

– Jednocześnie musimy sobie zdać sprawę, że napięty grafik pozostaje wielkim wyzwaniem w sezonie składającym się z 46 kolejek i rundy pucharowej, a wszystko to w czasie 10-miesięcznego sezonu. Taka przerwa w naszym przypadku byłaby być może pożądana, jednak mało praktyczna. Podczas tej dwutygodniowej przerwy chcielibyśmy zaprezentować się szerszej publiczności jako EFL jak najlepiej.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

SebaC 08.06.2018 18:55 #
"Dodatkowo od sezonu 2019/2020 zniesione zostaną mecze rewanżowe na tym etapie rozgrywek, a w zamian zastosowane zostaną dogrywki i ewentualne rzuty karne."
Czy to nie chodziło raczej o powtórki meczów zakończonych remisami?
Wracając do przerwy - jej skutki w meczach w europejskich pucharach będą pewnie widoczne dopiero po kilku sezonach, choć osobiście jestem zdania że raczej przerwa pomoże niż zaszkodzi.
LiveTom 08.06.2018 21:34 #
Dobra zmiana, szczególnie z tym wprowadzeniem dogrywek w Pucharze Anglii zamiast rewanżów.

Pozostałe aktualności

Skrót meczu  (0)
26.02.2024 07:56, Zalewsky, EFL.com
Bradley: Jestem najszczęśliwszy na świecie  (2)
25.02.2024 23:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Pochettino: Zabrakło skuteczności  (3)
25.02.2024 22:24, ManiacomLFC, chelseafc.com
Klopp o kontuzji Gravenbercha  (4)
25.02.2024 20:21, Mdk66, liverpoolfc.com
Virgil: Jestem bardzo dumny!  (12)
25.02.2024 19:48, Loku64, liverpoolfc.com