LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 1206

Salah o motywacji do strzelania goli


Mohamed Salah wyjawił sekret jaki stał za jego niesamowitymi wynikami podczas debiutanckiego sezonu w Liverpoolu. Egipcjanin wypowiedział się również na temat porównań do Messiego i Ronaldo.

Skrzydłowy The Reds dzięki swojej niesamowitej formie strzeleckiej zgarnął obie nagrody dla Zawodnika Roku w Premier League. 25-latek wygrał również wyścig o koronę króla strzelców zdobywając w lidze imponujące 32 trafienia.

We wszystkich rozgrywkach Salah zdobył 44 bramki rozgrywając przy tym 52 spotkania. W historii klubu z Anfield lepszy był jedynie Ian Rush w sezonie 1983/84.

Reprezentant Egiptu w ostatnim wywiadzie powiedział: - Na początku sezonu wyjawiłem, że jestem skrzydłowym i nie zależy mi aż tak bardzo na śrubowaniu statystyk strzeleckich. Zmieniło się to jednak z czasem.

- Po 10 kolejkach miałem na swoim koncie tyle samo trafień co Harry Kane i Sergio Agüero. Od tamtego momentu chciałem zostać najlepszym strzelcem w Premier League.

- To właśnie był mój sekret. Strzelenie tak wielu bramek i zdobycie tytułu Najlepszego Zawodnika Sezonu. Coś niesamowitego, niewątpliwie jeden z najlepszych momentów w moim życiu.

Na temat rekordu goli w jednym sezonie Premier League, Salah powiedział: - To było niezwykłe. Po tym jak zdobyłem 20 bramek rozmawiałem z Didierem Drogbą, a on powiedział: ,,Proszę, pobij ten rekord!", ja z kolei odpowiedziałem z uśmiechem: ,,Bez obaw, pobiję!". Udało się.

- Powiedziałem sobie w duchu: ,,Mam do rozegrania jeszcze wiele spotkań. Mogę pobić ten rekord!" Sprawiało mi to niesamowitą radość.

W dalszej części wywiadu dla L'Equipe Salah opowiedział o grze w Liverpoolu, a także podzielił się swoimi planami i ambicjami na przyszłość.

- Pomógł mi nasz styl gry. Jürgen Klopp często prosi mnie, abym uczestniczył w każdym naszym ataku, trzymał się blisko bramki rywala. On doskonale wie jak wyciągnąć ze swoich ofensywnych zawodników to, co najlepsze. Wystarczy spojrzeć na ilość zdobytych przez nas bramek.

- Od samego początku traktował mnie jak przyjaciela. Jesteśmy ze sobą blisko pomimo tego, że ja jestem zawodnikiem, a on menedżerem.

- W naszym zespole jest wielu światowej klasy zawodników, którzy czują głód bramek, co bardzo mi pomogło. Dodatkowo ciężko pracowałem każdego dnia, aby stawać się coraz lepszym piłkarzem.

- W tym sezonie nasze ofensywnie trio strzeliło wiele goli. Nie jesteśmy samolubni, pomagamy sobie nawzajem. Poza boiskiem jesteśmy kolegami. Dobrze czujemy się w swoim towarzystwie.

- Odkąd przybyłem do Liverpoolu starałem się dawać z siebie sto procent. Fani to zauważyli i powstała między nami więź. Kocham kibiców, ich obecność sprawia mi ogromną radość.

- Śpiewają o mnie piosenki... nagrali nawet cały album!

- Jaka jest najbardziej szalona rzecz jaką zrobili? Po jednym z meczów zaczęli wskakiwać na samochód.

W trakcie ostatnich 10 miesięcy popularność Salaha znacząco wzrosła i został on porównywany z najlepszymi na świecie: Ronaldo i Messim.

- Czuję dumę, gdy moje imię zostaje zestawione z ich nazwiskami. Obaj mają za sobą niesamowite kariery piłkarskie. Będę podążał własną ścieżką i zobaczymy jak daleko zajdę.

- Teraz chciałbym dać z siebie jak najwięcej na Mistrzostwach Świata, a potem wakacje. Moim głównym celem będzie rozegranie jeszcze lepszego sezonu niż zeszły. Nawet gdyby miało to oznaczać, że będę musiał pracować dwa razy ciężej.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

lfc13 11.06.2018 19:46 #
Jak nie poprawi wyników z tego sezonu to sprzedać!!!
Nie potrzebny nam zawodnik, który się nie rozwija.
:-D

Pozostałe aktualności

Skrót meczu  (0)
26.02.2024 07:56, Zalewsky, EFL.com
Bradley: Jestem najszczęśliwszy na świecie  (2)
25.02.2024 23:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Pochettino: Zabrakło skuteczności  (3)
25.02.2024 22:24, ManiacomLFC, chelseafc.com
Klopp o kontuzji Gravenbercha  (4)
25.02.2024 20:21, Mdk66, liverpoolfc.com
Virgil: Jestem bardzo dumny!  (12)
25.02.2024 19:48, Loku64, liverpoolfc.com