LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 1281

Porozumienie ws. kwoty za Solanke


Liverpool zgodził się na uiszczenie opłaty za Dominika Solanke, który dołączył do Liverpoolu z londyńskiej Chelsea. Kwota nie została ujawniona. Liverpool wycenił Solanke na 3 miliony, a Chelsea zażądała blisko 10 milionów, jednak klubom udało się osiągnąć kompromis.

Napastnik dołączył do Liverpoolu rok temu, gdy jego kontrakt z klubem ze Stamford Bridge wygasł. Jednak z racji, że zawodnik ma mniej niż 24 lata to klub musiał zapłacić odszkodowanie.

Pertraktacje dotyczące odszkodowania ciągnęły się przez cały sezon, a cena miała zostać ustalona przez specjalny komitet ds. wynagrodzeń piłkarskich.

Jednak kluby doprowadziły do rozstrzygnięcia sprawy między sobą.

The Reds wycenili Solanke na około 3 miliony funtów, podczas gdy Chelsea na około 10. Pomimo rozbieżności cen udało się osiągnąć kompromis, który zapobiegnie interwencji trybunału.

- Problem został rozwiązany między klubami. Nie będziemy więcej podejmować tej sprawy – powiedział rzecznik Liverpoolu.

Solanke w ubiegłym roku wygrał z reprezentacją Anglii U-20 Mistrzostwa Świata. W Chelsea grał od 2004 roku, ale zanotował tylko jeden występ w seniorskiej kadrze.

Postanowił poszukać regularnych występów gdzie indziej i skusił się na propozycję Jürgena Kloppa, który bardzo często stawia na młodych zawodników.

Solanke w swoim pierwszym sezonie dla the Reds sześć razy wychodził w pierwszym składzie, a w 21. występach pojawiał się na murawie z ławki rezerwowych.

Dobre występy młodego napastnika zostały docenione, dzięki czemu zadebiutował w seniorskiej reprezentacji przeciwko Brazylii, a w ostatniej kolejce Premier League przeciwko Brighton zdobył swoją pierwszą bramkę w najwyższych rozgrywkach w Anglii.

James Pearce

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (8)

Rafael7 28.06.2018 13:39 #
Pozwolę sobie zacytować pewne zdanie:
"Postanowił poszukać regularnych występów gdzie indziej i skusił się na propozycję Jürgena Kloppa, który bardzo często stawia na młodych zawodników".
Liverpool to nie jest dobre miejsce dla młodych zawodników, nie ma raczej większego sensu wyjaśnianie tego.
sc0user 28.06.2018 14:28 #
Przecież to bullshit.
Klopp pierwszy raz zobaczył Solanke na oczy na treningu, o czym sam Jurgen opowiadał.

A teraz bardziej mój domysł - Liverpool to był największy klub jaki się zgłosił po Solanke, więc ten uznał, że to ostatnia szansa na kopanie na przyzwoitym poziomie, za kilka lat zapewne trafi tam gdzie miejsce prawie każdego brytyjskiego diamentu.
NiePodpiszeSię 28.06.2018 15:36 #
@sc0user
"A teraz bardziej mój domysł - Liverpool to był największy klub jaki się zgłosił po Solanke, więc ten uznał, że to ostatnia szansa na kopanie na przyzwoitym poziomie"

n
NiePodpiszeSię 28.06.2018 15:43 #
Się mi "samo" wysłało ;-]
@sc0user
"A teraz bardziej mój domysł - Liverpool to był największy klub jaki się zgłosił po Solanke, więc ten uznał, że to ostatnia szansa na kopanie na przyzwoitym poziomie"
Biorąc pod uwagę, że Solanke ma 21 lat, to z pewnością pomyślał, że to ostatnia szansa.
To, przy dobrym rozwoju oczywiście, będzie kawał porządnej "9". Nie mam pojęcia dlaczego ludzie go skreślają - na chwilę obecną świetnie odnajduje się w polu karnym i wychodzi na wolne pole oraz" dużo widzi". To w tym wieku nie jest takie oczywiste , a do tego dobrze gra głową i wygląda na gościa, który chce nad sobą pracować i cierpliwie czeka na swoją szansę. Skuteczność jest do poprawy, ale to się akurat da bez problemu wytrenować.
Jak LFC będzie miało cierpliwość, to będzie z niego duuużo pociechy.
sc0user 28.06.2018 19:44 #
@down
no tak, może będzie z niego pożytek, tylko na ten moment, nie ma podejścia do któregoś z pierwszego składu, a dodatkowo nie do końca pasuje koncepcyjnie do wizji Kloppa, który to ma być w LFC przez kolejne 4 lata. Za 4 lata Solanke będzie miał 24 lata, w tym wieku już nie jest się golden boyem. On potrzebuje minut, a może odnajdzie nieco inną wizję futbolu w swojej głowie. Jest troszkę zbyt toporny i jednowymiarowy - na ten moment.
EditionOne 28.06.2018 22:26 #
Ciężko powiedzieć co z niego będzie.
Macie rację, że Brytyjczycy są mocno przereklamowani... W końcu mało, który gra poza wyspami.
fylyp93 29.06.2018 00:05 #
Dlaczego nie pasuje koncepcyjnie do wizji Kloppa?
Lewandowski 1.85m 79kg
Solanke 1.88m 80 kg
Napastnicy z dobrymi warunkami ktorzy potrafią znaleźć się w polu karnym raczej pasują do tej wizji
NiePodpiszeSię 30.06.2018 15:53 #
@sc0user
"no tak, może będzie z niego pożytek, tylko na ten moment, nie ma podejścia do któregoś z pierwszego składu, a dodatkowo nie do końca pasuje koncepcyjnie do wizji Kloppa, który to ma być w LFC przez kolejne 4 lata. Za 4 lata Solanke będzie miał 24 lata, w tym wieku już nie jest się golden boyem. On potrzebuje minut, a może odnajdzie nieco inną wizję futbolu w swojej głowie. Jest troszkę zbyt toporny i jednowymiarowy - na ten moment."
Nie no litości - ci się przejmujesz co bedzie za 4 lata?! Gość przychodzi prawie za darmo, ma spore umiejętności,, a Ty kombinujesz, że Klopp nim nie będzie grał, bo na chwilę obecną ma lepszych. LOL. Generalnie jest jednowymiarowy jak każda klaszyczna "9" na świecie. Idąc tym tropem dowiemy się, że Higuain i Lewandowski też są jednowymiarowi. Nie w tym rzecz. Na ten wiek i to "doświadczenie" facet się po prostu wyróżnia i warto na niego stawiać. W idealnym świecie gra napastnika z Firmino za plecami. Czas pokaże, ale jest naprawdę dobry.
Korzystając z okazji chciałbym również przypomnieć, że dużo osób na tej stronie domagało się szans dla Harrego Wilsona, bo talent. Pół roku starszy od Solanke talent, a może za nim ręczniki nosić.
Dajcie facetowi czas - dla mnie, przy odpowiedniej ilości minut i odpowiednim rozwoju, to będzie jedna z czołowych "9" w tej lidze.

Pozostałe aktualności

Skrót meczu  (0)
26.02.2024 07:56, Zalewsky, EFL.com
Bradley: Jestem najszczęśliwszy na świecie  (2)
25.02.2024 23:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Pochettino: Zabrakło skuteczności  (3)
25.02.2024 22:24, ManiacomLFC, chelseafc.com
Klopp o kontuzji Gravenbercha  (4)
25.02.2024 20:21, Mdk66, liverpoolfc.com
Virgil: Jestem bardzo dumny!  (12)
25.02.2024 19:48, Loku64, liverpoolfc.com