LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 1146

Lovren o swoich odczuciach


Lovren zdradził, że w drużynie Chorwacji wyczuwa ducha Liverpoolu. Jego zdaniem Chorwacja znajduje się na podobnej pozycji na Mistrzostwach Świata w Rosji, co Liverpool kiedy zaczynał swoją przygodę z Ligą Mistrzów w minionym sezonie.

Chorwacja w ćwierćfinale zmierzy się z Rosją po tym jak pokonali Danię w konkursie jedenastek, a obrońca Liverpoolu ma w tym swój niemały udział dzięki jego dobrej dyspozycji. Chorwacja znalazła się na pierwszym miejscu w grupie D po tym jak pokonali Nigerię, Argentynę i Islandię przed starciem z Danią w 1/8 finału.

Lovren, który rozegrał dla Liverpoolu 14 z 15 spotkań w Lidze Mistrzów uznał, że wyczuwa w Chorwacji ducha zespołu Liverpoolu.

- Gra dla Liverpoolu to zupełnie coś innego, ale mam podobne uczucia co do naszej pozycji w tym turnieju i uważam, że podobnie możemy osiągnąć bardzo dużo. To uczucie mnie nie opuszcza, wierzę w to tak jak wierzyłem w sukces the Reds w Lidze Mistrzów. Moi koledzy także są przekonani co do naszego ewentualnego sukcesu.

- Atmosfera między nami jest zupełnie inna niż w poprzednich latach, w przeszłości nie wyczuwałem między nami chemii, nie czułem naszej wspólnej wiary w nasz sukces, teraz się to zmieniło. Tym razem jesteśmy w szczytowej formie i wiem, że to nasz czas. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać turniej, ale nawet półfinał będzie już dla nas dużym osiągnięciem, wierzę w ten zespół, wiemy że stać nas na bardzo dużo.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (4)

Juluz 05.07.2018 16:40 #
Myślicie, że Chorwacja jest sobie poradzić w ewentualnym finałowym starciu z Brazylią, Francją albo taką Belgią? Jak oceniacie ich szanse? A może macie już swojego faworyta?

Jak dla mnie najmocniej wyglądają na razie Francuzi i Chorwaci. Wiadomo, Brazylia Brazylią, ale ich wygrane są czasem naciągane, bardzo dużo czasu biją głową w mur. Belgia gra happy football, ale przypominają mi czasem nas i naszą nieporadność w ataku pozycyjnym. Do tego ich obrona jest niepewna, zwłaszcza z Japonią.
mayro78 05.07.2018 17:13 #
Na jego szczęście za plecami nie broni LK1
kacciq 06.07.2018 00:09 #
@Robert
Haha, chciałbym zobaczyć Twoją minę jak Rosjanie dostają trójeczkę od Chorwacji :)
Brazylia na poprzednim mundialu też zaszła dalej niż powinna i dostała 1-7, Rosja jednak jest tylko w ćwierćfinale, więc obstawiam jakieś 0-3 lub 0-4.
Gensheimer 06.07.2018 14:10 #
Za Chorwacja stoi doświadczenie i umiejętności piłkarskie, za Rosja trybuny. Oboje w 1/8 wybiegali po 120 minut i obie ekipy potrzebowaly mnóstwo szczęścia, aby się w tym ćwierćfinale znaleźć. Choć Rosjanie mieli go zdecydowanie więcej. Sądzę i w sumie chciałbym aby ich przygoda z MŚ sie juz zakończyła. Z całym szacunkiem, ale nie mieli prawa wyjść nawet z grupy, a że udało im się wylosować stosunkowo kiepskich przeciwnikow w grupie, a potem w 1/8 trafić na nieporadną Hiszpanię, to są gdzie są. Jak na razie to tylko Belgia i Urugwaj wygrały wszystkie swoje spotkania w tych rozgrywkach.

Pozostałe aktualności