FOR
Nottingham Forest
Premier League
02.03.2024
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 757

Shaqiri o relacji z Kloppem


Xherdan Shaqiri, który skończył 27 lat opowiedział o świetnej relacji z Jurgenem Kloppem. Co także ciekawe, reprezentant Szwajcarii mieszka w Manchesterze, który jak wszyscy wiemy nie ma zbyt dobrych stosunków z the Reds.

Zdaniem Xherdana idealną pozycją na boisku byłoby dla niego przestrzeń, w której operuje typowa dziesiątka. W piątek czeka go 76. Występ dla reprezentacji Szwajcarii, bowiem zagrają oni z Belgią, niestety w klubie nie może jak na razie liczyć na tak dużą ilość występów jaka zapewne by go chociaż w jakimś stopniu zadowalała.

Nie ma także żalu do Kloppa o zmianę podczas przerwy w meczu z Southampton, doskonale rozumie, że trener zmienił założenia taktyczne i tego właśnie wymagała sytuacja.

- Mam z nim bardzo dobre relacje [z Kloppem], podczas pracy z nim przede wszystkim dobrze się bawisz. Bardzo mnie cieszy taki obrót sprawy, bowiem zaufanie do trenera jest kluczem do sukcesu, zwłaszcza jeśli działa to też w drugą stronę.

- Jeśli jesteś zawodnikiem, który na boisku dostaje dużo swobody to spotkanie wygląda z twojej perspektywy zupełnie inaczej. Nasz trener dał mi tą swobodę i starałem się to wykorzystać pomagając zespołowi dając z siebie wszystko, starałem się dogrywać i uderzać na bramkę rywali. Przeciwko Portugalii natomiast zagrałem praktycznie jako prawy obrońca, nie mam z tym problemu, bo zawsze wypełniam wolę menadżerów. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że na wahadle masz o wiele więcej zadań defensywnych niż zawodnik środka pola. Wiem to, bo często grałem na tej pozycji w Bayernie Monachium.

Co zaskakujące Xherdan Shakiri nie mieszka w Liverpoolu, a w Manchesterze, w którym zadomowił się grając jeszcze dla Stoke.

- Mieszkam w tym samym domu, co podczas gry w Stoke. Będąc szczerym to nigdy poza sprawami klubowymi nie byłem w Liverpoolu. Nie obawiam się mieszkać w Manchesterze, bo jestem przekonany, że jeśli zachowujesz się przyzwoicie jako piłkarz bądź jako codzienny mieszkaniec, to nic ci nie grozi.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

burmanek8 10.10.2018 21:54 #
O rosnącej popularności klubu świadczy też zwiększająca się liczba trolli na stronie
scorpionlfc5 11.10.2018 07:20 #
No tak. Liczba fanboyów Hendersona natomiast pozostaje niezmienna.

Pozostałe aktualności

Klopp po meczu z Soton  (0)
29.02.2024 01:56, Kubahos, liverpoolfc.com
United rywalem w ćwierćfinale FA Cup  (0)
29.02.2024 00:03, AirCanada, Liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
28.02.2024 23:13, Zalewsky, SofaScore
Southampton - przedstawienie rywala  (0)
28.02.2024 16:24, Wiktoria18, liverpoolfc.com