05.05.2024
17:30

Osób online 1415

Raport z wypożyczeń

Harry Wilson ponownie strzelił dla Derby County bramkę z rzutu wolnego w wygranym 3:1 meczu z Birmingham City. Wypożyczony z Liverpoolu skrzydłowy zapewnił drużynie Franka Lamparda 3 punkty, dzięki którym wspięli się oni na czwarte miejsce w Championship.

Wilson, który później jeszcze trafił z rzutu wolnego w słupek, skierował piłkę w krótki róg bramki i po nodze obrońcy pokonał bramkarza rywali.

- Strzał był celny i obrońca wystawił nogę. Sam kreujesz własne szczęście – powiedział Lampard.

- Zasłużyliśmy na tego gola za to jak graliśmy w drugiej połowie. I Harry trafił jeszcze później w słupek. Mieliśmy wiele sytuacji. To było bezpieczne 3:1 na koniec, którego się nie spodziewaliśmy po pierwszej połowie.

Reprezentant Walii strzelił już 4 gole w 14 meczach odkąd dołączył latem do Derby County.

W międzyczasie Loris Karius rozegrał całe spotkanie w przegranym przez Besiktas 0:1 meczu z Basaksehirem w tureckiej Superlidze.

Smaku porażki doznał również Adam Bogdan, gdy jego Hibernian przegrało u siebie 0:1 z drużyną St. Johnstone w rozgrywkach Scottish Premiership.

Równocześnie w tej samej lidze Ovie Ejaria and Ryan Kent rozegrali dla drużyny Rangers kolejno 87 i 90 minut w wygranym 2:0 spotkaniu z St. Mirren.

Ben Woodburn wszedł na ostatnie 10 minut w przegranym przez Sheffield United 0:1 meczu z Nottingham Forest, Herbie Kane i jego zespół Doncaster Rovers przegrali 0:2 spotkanie z Charlton Athletic, a Corey Whelan rozegrał pierwszą połowę meczu, w którym jego drużyna Crewe Alexandra przegrała 0:2 z Northampton Town.