05.05.2024
17:30

Osób online 1142

Holandia w finale Ligi Narodów

W półfinałowym meczu Ligi Narodów reprezentacja Holandii pokonała po dogrywce Anglię 3:1 i zameldowała się w finale rozgrywek, gdzie czekali już na nich Portugalczycy. Obie ekipy zmierzą się w najbliższą niedzielę na stadionie w Porto.

Wynik meczu otworzył w 32 minucie Marcus Rashford, który pewnie wykorzystał jedenastkę sprokurowaną przez Matthijsa de Ligta. 19-letni obrońca zrehabilitował się w 73 minucie i strzelił bramkę wyrównującą, kiedy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Memphisa Depaya. Do końca spotkania utrzymał się bramkowy remis, więc zawodnicy przeszli do dogrywki, w czasie której po błędach obrony samobójcze trafienie zanotował Kyle Walker, a wynik zamknął Quincy Promes w 114 minucie meczu.

Po 120 minut rozegrali w reprezenacji Oranje obaj powołani zawodnicy Liverpoolu, Virgil van Dijk oraz Georginio Wijnaldum. Natomiast w wyjściowej jedenastce Anglii nie znalazł się żaden z piłkarzy The Reds, Jordan Henderson pojawił się jednak na boisku w 77 minucie zmieniając Fabiana Delpha. Trent Alexander-Arnold oraz Joe Gomez obejrzeli całe spotkanie z ławki rezerwowych.

Komentarze (14)

sebek1318 07.06.2019 10:54 #
Nie rozumiem dlaczego najlepsi obrońcy siedzą na ławce to jest nie do pomyślenia
Aklerua 07.06.2019 10:58 #
złota piłka dla VVD nadchodzi
Aklerua 07.06.2019 10:59 #
do adminów mam wielką prośbę proszę o pomoc z resetem hasła do forum, próbowałem setki razi i nic to nie daje, pisałem do was na fb zero odzewu, ktoś mi w końcu pomoże?
Rafael7 07.06.2019 11:30 #
@sebek1318

Gomez jest świeżo po kontuzji, gdzie w Liverpoolu dostawał pod koniec ogony do grania. Przypomnę, że gracze Liverpoolu dopiero tydzień temu zakończyli piekielnie wymagający sezon. Koeman nie miał zbytnio wyboru i musiał wystawić VVD oraz Giniego. Southgate miał dużo większy wybór, więc dał trochę odpocząć naszym graczom i Kogutów. Jak było widać, to TAA wciąga nosem mocno przereklamowanego Walkera, tak samo można było dostrzec, dlaczego defensywa Anglików w poprzednich meczach była budowana na Gomezie.
Owen89 07.06.2019 11:54 #
Najlepszy moment meczu jak Sterling przepychał się z Dzikiem, już miał lecieć na bramkę i został pięknie wyjaśniony :)
Owen89 07.06.2019 12:14 #
użytkownik zablokowany 07.06.2019 12:49 #
Wczoraj Stones był katastrofalny. Tragedia jak on grał, popełniał dziecinne błędy i praktycznie chyba każda bramka pomarańczowych była zasługa tego jegomościa. Gomez go zjada.

Gdyby nie błąd De Ligta w pierwszej połowie po którym był karny to uznałbym go chyba najlepszym zawodnikiem rep. Holandii. Bardzo dobrze krył Kane'a. W grze o górne piłki bezbłędny.
użytkownik zablokowany 07.06.2019 12:57 #
A VVD klasa jak zwykle, niezwykły spokój w jego grze. Nie podoba mi się jak Angole (prawdopodobnie kibice United) wygwizdali wczoraj VVD, nawet Lineker się do tego odniósł. Gra Giniego mi się wczoraj podobała, bardzo ruchliwy i zaangażowany zawodnik, wiele akcji szło przez niego. Maszyna. Zauważyliście jak Depay się szybko zmęczył ? Niby tak trenuje ciężko i nie wiadomo jak dba o kondycję, a wczoraj oddychał rękawami po 70 minutach. Gini grał od początku do końca przy takiej intensywności w środku pola, a Memphis wyglądał jakby miał zaraz paść. Mimo wszystko dobry występ Holendra, dał 2 asysty.
mrskee 07.06.2019 14:18 #
Ja bym tam z chęcią wziął Depaya na warsztat do Jurgena.
shelby1 07.06.2019 14:26 #
Też widziałem już wcześniej Depaya u nas, ale tyle co on marnuje jednak tych setek..

Szkoda, że Walker i Stones nie popełniali takich błędów z City, chociaż tak jeden taki i kto wie.. No cóz, oby w przyszłym sezonie nie byli prawie idealni
użytkownik zablokowany 07.06.2019 14:41 #
Bergwijna bardzo bym chciał do nas. Moim zdaniem zagrał wczoraj bardzo dobrze i nie licząc Promesa to chyba najlepiej wyglądał w ataku. Dobre decyzje, szybki, silny, dobry technicznie. Jurgen zrobiłby z niego piłkarza.
użytkownik zablokowany 07.06.2019 15:36 #
Mane i Salah mimo wielu meczy z tragiczna skutecznością dostawali dobre noty. Tak samo na takowa zasługuje Depay. Gość miał mimo wszystko dwie asysty i był bardzo aktywny, także w odbiorze piłki. Ocena "dobry" jest jak najbardziej OK.

Mane po rewanżowym meczu z Napoli w fazie grupowej LM dostał na tym portalu ocenę 7,5, mimo że przestrzelił 3 setki. Na ocenę zawodnika wpływa wiele rzeczy, nie tylko skuteczność strzałów i dokładność podań. Dla mnie pomijając nieskutecznosc Memphisa, zagrał on dobrze.
BigAnfield 07.06.2019 17:27 #
Moze nie wszyscy ogladali ten sam mecz ale Depay zagral fatalne zawody. Pierwszy do zmiany i to w przerwie meczu. Zero techniki, zero myslenia nie wspomne o kondycji. Z drugiej strony jaka liga taki zawodnik. W Anglii juz byl i nie podołał. U zabojadow moze sie wyroznia ale tam wystarczy kilka sprintow zeby wyrobic renome poczatkujacej "gwiazdy". Tam i Peszko bylby kozak.
Nie rozumiem rowniez jak mozna chciec w naszym zespole bylego zawodnika ManU. Niepojęte.
BigAnfield 07.06.2019 17:32 #
Owen
To byl maly rewanz za zeszloroczna LM kiedy padla bramka dla City po faulu (ktorego nie odgwizdano) Sterlinga na VVD.