FOR
Nottingham Forest
Premier League
02.03.2024
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 819

Klopp: To nie wystarczy


Jürgen Klopp twierdzi, że powtórka z ubiegłego sezonu nie wystarczy, by zaspokoić jego ambicje i wyjaśnia, dlaczego Liverpool musi poprawić się w każdym aspekcie gry, by osiągnąć wyznaczone cele.

Czerwoni rozpoczną nowy sezon Premier League na Anfield podejmując beniaminka Norwich City i postarają się kontynuować dobre występy z poprzedniej kampanii, kiedy wygrali Ligę Mistrzów i zdobyli 97 punktów w lidze.

- Nowy sezon to zawsze świeży start i nowe możliwości - powiedział w Klopp w rozmowie dla oficjalnej gazetki meczowej.

- Jako drużyna mamy teraz szansę, by pokazać się z lepszej strony, niż w ubiegłej kampanii. Kocham to w piłce. Niezależnie od przeszłości wiesz, że za rogiem wciąż są nowe wyzwania.

- Odkąd miałem szczęście, by objąć tę drużynę, to rozchodzi się w niej przede wszystkim o rozwój indywidualny i jako kolektyw. Wiedzą, że gdy stoisz w miejscu, to tak naprawdę się cofasz. Premier League, puchary krajowe i europejskie, wszyscy nasi przeciwnicy stają się silniejsi. Nasze ambicje muszą być jeszcze większe, jeśli chcemy osiągnąć sukces.

- Słyszę często, że po sezonie, jaki właśnie mamy za sobą ciężko nam będzie powtórzyć ten sukces. Nie mam nic przeciwko takim komentarzom, jest w nich jakaś logika, ale zwyczajne "powtórzenie" tego nie będzie wystarczające. Musimy być jeszcze silniejsi, sprawniejsi, mądrzejsi, jeszcze bardziej zaangażowani i skoncentrowani.

- Zmieniłbym tam "powtórzyć sukces" na "pokazać się z jeszcze lepszej strony", lub coś takiego.

- Jedno wiem na pewno. Będzie to najtrudniejszy, najbardziej wymagający sezon, który rozegramy, a to z powodu jakości, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć. Zaczynając od teraz, mierzymy się z doskonałymi piłkarzami prowadzonymi przez genialnych menedżerów i trenerów.

- Jest to jednak wyzwanie, które wzbudza tak wielką satysfakcję i które powoduje, że nasz wysiłek nie idzie na marne. Nie zapominajmy o tym, czym naprawdę jest futbol, czyli o energii i radości, o wspólnych przeżyciach. Tak wiele dzieje się poza światem piłki, wiele rzeczy, którymi nie możemy się cieszyć i które dzielą ludzi. Piłka w swej najlepszej postaci jest pewnym rodzajem antidotum na to. Daje nam szansę, by ludzie ze wszystkich środowisk mogli się łączyć i skupić na czymś wspaniałym.

- Piłkarze, sztab, kibice, wszyscy w równym stopniu dzielą się tym wspaniałym uczuciem strzelonej bramki, lub wygranej. Wszyscy możemy doświadczyć tego spełnienia, które towarzyszy pomaganiu sobie nawzajem. Kibice przekazują piłkarzom energię poprzez atmosferę, a piłkarze zwracają tę energię poprzez ich zaangażowanie i przedsięwzięcia. Każdy dodaje coś od siebie i każdy na tym korzysta.

- To są wartości, które ukształtują nasz sezon. Jeśli wszyscy będziemy chcieli przedłużyć istnienie tego wielkiego społeczeństwa, które łączy się, by pomóc drużynie osiągać sukcesy, to myślę, że znów będziemy mogli cieszyć się wspaniałymi chwilami.

- Jeśli miałbym przesłać wiadomość do wszystkich, którzy czują się związani z tym wspaniałym klubem, to powiedziałbym, że będziemy gotowi na wspaniałe czasy, jeśli będziemy pracować wspólnie, by je osiągnąć. Musimy być nieprzerwanie razem, na dobre i na złe.

- Jako drużyna, piłkarze i zarząd zdajemy sobie sprawę z naszych obowiązków i jesteśmy głodni dalszych sukcesów. Wiemy, że nasi kibice dodadzą nam skrzydeł.

- Tego wieczoru powrócimy na Anfield, do naszego domu. Cieszmy się razem każdą chwilą, którą przeżyjemy w tym miejscu. Skupmy się całkowicie na grze i dawaniu z siebie wszystkiego, by zwyciężyć i wspólnie się tym cieszyć.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Danns: To spełnienie marzeń  (0)
29.02.2024 11:39, B9K, liverpoolfc.com
Russell Martin po odpadnięciu z FA Cup  (0)
29.02.2024 11:23, Bajer_LFC98, Liverpool Echo
Klopp: To jest tydzień chłopaków z Akademii  (5)
29.02.2024 01:56, Kubahos, liverpoolfc.com
United rywalem w ćwierćfinale FA Cup  (6)
29.02.2024 00:03, AirCanada, Liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
28.02.2024 23:13, Zalewsky, SofaScore
Southampton - przedstawienie rywala  (0)
28.02.2024 16:24, Wiktoria18, liverpoolfc.com