LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 0

Van Dijk o wygranej w pucharze


Virgil van Dijk ma nadzieję, że zwycięstwo w Superpucharze Europy oznacza kolejny krok naprzód dla zespołu. The Reds wznieśli drugi puchar w ciągu kilku miesięcy i mają ochotę na więcej.

- Miejmy nadzieję, że wejdzie nam to w nawyk. Było nam ciężko, oni grali dobrze, ale i my im nie odstawaliśmy. Myślę, że to było dobre spotkanie dla neutralnego widza i w ogólnym rozrachunku, jesteśmy szczęśliwi, że zwyciężyliśmy w serii rzutów karnych a puchar zabieramy ze sobą.

- Uważam, że nieźle rozpoczęliśmy ten mecz. Nakładaliśmy na nich presję i mieliśmy dobre momenty. Czasami zbyt łatwo traciliśmy piłkę, a oni kilkukrotnie nas skontrowali i mogło być niebezpiecznie. Kilka razy mieliśmy szczęście, zakładając pułapkę ofsajdową, ale po przerwie byliśmy już bardzo dobrzy. Wyszliśmy na murawę i pokazaliśmy to, co chcieliśmy zobaczyć. Obydwie drużyny miały swoje momenty i każdy zespół mógł przechylić szalę na własną korzyść. Ostatecznie, potrzeba było odrobiny szczęścia w serii rzutów karnych.

Van Dijk zdradził, co Klopp powiedział drużynie w przerwie meczowej.

- Utrzymujcie posiadanie, grajcie w swoją piłkę, naciskajcie na nich i dajcie im jak najmniej miejsca. Tak też zrobiliśmy. Momentami było im ciężko, a chwilami uciekali spod naszej presji.

Holender podzielił się również spostrzeżeniami dotyczącymi bramkarza Liverpoolu, Adriana.

- Jestem z niego bardzo zadowolony. To istotne dla bramkarza, gdy może odcisnąć swoje piętno w tak ważnym spotkaniu. Jestem szczęśliwy z jego historii i gry drużyny.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Bradley: Jestem najszczęśliwszy na świecie  (0)
25.02.2024 23:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Pochettino: Zabrakło skuteczności  (2)
25.02.2024 22:24, ManiacomLFC, chelseafc.com
Klopp o kontuzji Gravenbercha  (3)
25.02.2024 20:21, Mdk66, liverpoolfc.com
Virgil: Jestem bardzo dumny!  (10)
25.02.2024 19:48, Loku64, liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
25.02.2024 19:33, Zalewsky, SofaScore