LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 2000

Najwięcej skutecznych strzałów głową


Strzelona w pierwszej połowie sobotniego meczu z Arsenalem bramka Joëla Matipa ugruntowała pozycję Liverpoolu jako drużyny Premier League, która może pochwalić się największą liczbą bramek strzelonych głową.

Środkowy obrońca otworzył wynik spotkania, kiedy to po odebraniu strzału z rzutu rożnego wykonanego przez Trenta Alexandra – Arnolda, pewnym zagraniem główką skierował piłkę prosto do siatki Bernda Leno.

Dla the Reds była to już 22 bramka strzelona głową w Premier League, licząc od początku ubiegłego sezonu – wynik o 7 goli wyższy niż jakiejkolwiek innej drużyny w lidze.

Zakończony sukcesem strzał Matipa był już trzecią taką bramką w bieżącym sezonie. Liverpool jest tym samym jedyną drużyną, które na chwilę obecną ma na swoim koncie więcej niż jeden zakończony bramką strzał głową.

Zwycięstwo we wczorajszym meczu było dla the Reds dwunastym z rzędu w Premier League i składa się tym samym na ich najlepszą serię w historii, wyrównującą wynik jaki zespół osiągnął między kwietniem a październikiem 1990 roku pod kierownictwem Sir Kenny’ego Dalglisha.

Alexander – Arnold w ostatnich 10 meczach rozegranych na Anfield we wszystkich rozgrywkach zaliczył 9 asyst, w tym jedną w każdym z ostatnich pięciu spotkań.

Sobotni mecz był też dla Jordana Hendersona setnym spotkaniem w Premier League, w którym prowadził drużynę do walki jako jej kapitan.

Od czasu objęcia władzy przez Jürgena Kloppa w październiku 2015 r., we wszystkich rozegranych meczach przeciwko Arsenalowi Liverpool zdobył 26 goli, co stanowi najwyższy wynik, jeśli chodzi o ilość goli strzelonych w tym okresie w Premier League przez jeden zespół innemu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (4)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com